Import maszyn budowlanych z Chin

Chiny stanowią około 20% światowego rynku sprzętu budowlanego, a popyt na maszyny budowlane nie hamuje. Bogata oferta chińskich dostawców pozyskuje przychylność na całym świecie. W poniższym artykule opisujemy import maszyn budowlanych z Chin: targi związane z branżą budowlaną, przykładowe produkty, stawki celne oraz ogólne informacje o miejscach produkcji maszyn budowlanych.

Import maszyn budowlanych z Chin

Ryzyko związane z importem maszyn budowlanych z Chin 

Importując maszyny budowlane z Chin, trzeba szczególnie zwrócić uwagę na pułapki, na które może natknąć się przedsiębiorca. Podstawowe kwestie to potwierdzenie wiarygodności kontrahenta oraz jakości wyprodukowanego towaru. 

Przed podjęciem współpracy, dokonaj weryfikacji potencjalnego dostawcy, aby wyeliminować ryzyko przelania pieniędzy do oszusta.

Jeśli mamy już wybranego rzetelnego partnera, kolejne narzędzia zabezpieczające zamówienie maszyn budowlanych z Chin to podpisanie ważnego w świetle chińskiego prawa kontraktu handlowego oraz kontrola jakości na różnych etapach realizacji zamówienia. Pozwoli to upewnić się, że produkcja zamówionej maszyny i załadunek przebiegają jak należy. 

Importer musi znać wymagania dotyczące kupowanego towaru, aby potwierdzić, że będzie on spełniał wszystkie normy przewidziane w rozporządzeniach. W przypadku maszyn budowlanych należy zapoznać się z rozporządzeniem o wyrobach budowlanych

Sprowadzenie maszyn budowlanych to ogromna inwestycja, a jeśli okaże się, że sprzęt jest wadliwy lub nie spełnia wymogów europejskich, importera czekają wysokie koszty procedury naprawczej lub utylizacji. Z tego względu tak ważna jest kontrola w fabryce w Chinach, która pozwoli na wyłapanie i poprawienie nieprawidłowości. 

Cło na maszyny budowlane z Chin 

Importując produkty z Chin należy liczyć się z wymogiem opłacenia cła. W zależności od rodzaju produktu cło może być inne, dlatego w celu sprawdzenia dokładnych i aktualnych wysokości cła dla konkretnego produktu należy je zweryfikować w systemie ISZTAR lub TARIC.

Poniżej przedstawione zostały przykładowe produkty, które można znaleźć na targach: 

 • 8420 91 10 00 – Walce z żeliwa (1.7%) 
 • 8420 91 80 00 – Walce pozostałe (2.2%) 
 • 8424 30 08 00 – Urządzenia do czyszczenia wodą, z wbudowanym silnikiem z urządzeniem grzejnym (1.7%) 
 • 8425 42 00 00 – Podnośniki i wciągniki hydrauliczne (0%) 
 • 8427 10 10 00 – Wózki samobieżne napędzane silnikiem elektrycznym o wysokości podnoszenia 1 m lub większej (4.5%) 
 • 8429 11 00 00 – Gąsienicowe spycharki czołowe i skośne (0%) 
 • 8429 51 91 00 – Ładowarki łopatowe gąsienicowe (0%) 
 • 8429 52 10 00 – Koparki gąsienicowe (0%) 
 • 8430 61 00 00 – Maszyny do ubijania lub zagęszczania gruntu (0%) 
 • 8426 20 00 00 – Żurawie wieżowe (0%) 
 • 8705 90 30 00 – Pojazdy przepompowujące beton (3.7%) 
 • 8705 40 00 00 – Betoniarki samochodowe (3.7%) 
 • 8705 20 00 00 – Samojezdne wieże wiertnicze (3.7%). 
Szkolenie: Import z Chin

Gdzie produkuje się materiały budowlane w Chinach?

Głównymi miejscami produkcji sprzętów i materiałów budowalnych są prowincje w dobrze skomunikowanym regionie Chin. Produkcja maszyn w zdecydowanej większości znajduje się w prowincji Shandong w północno-zachodnich Chinach. Znaczna ilość maszyn stosowanych w branży budowlanej produkowana jest również w Szanghaju oraz Tianjinie. 

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju materiały budowlane, to tutaj ponownie przodują producenci z prowincji Shandong oraz Szanghaju i Tianjinu. Ponadto, duża ilość producentów znajduje się w prowincji Hebei, a konkretnie w miastach Hengshui oraz Cangzhou. 

Import maszyn budowlanych z Chin producenci

Bliskość linii produkcyjnej do portów takich jak port w Szanghaju może oznaczać stosunkowo niewielki okres oczekiwania na realizację i dostarczenie zamówionych towarów. Sprawdź szczegółowe informacje na temat fabryk w Chinach. 

Targi budowlane w Chinach

Targi handlowe to najlepszy sposób na pozyskanie partnerów biznesowych w interesującej nas branży; nie inaczej jest z targami w Chinach. Poniżej przedstawiamy największe i najciekawsze chińskie targi związane z branżą budowlaną.

Bauma China 

Bauma China to największe i najważniejsze międzynarodowe targi z branży maszyn budowlanych, maszyn górniczych oraz pojazdów budowlanych w Azji. Spodziewać się można ponad 3000 wystawców z branży. Targi są zarówno platformą do prezentacji produktów i usług, ale również wielką imprezą branżową służącą komunikacji, rozwojowi oraz dalszej współpracy. Targi odbywają się cykliczne również w Monachium w Niemczech. 

 • Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny 
 • Oficjalna strona: bauma-china.com/en 
Bezpłatna konsultacja

Hospital Build & Infrastructure China Exhibition & Congress 

Na każdej edycji targów Hospital Build & Infrastructure China Exhibition & Congress wystawia się od nawet 100 firm, które zajmują się rozwojem i wprowadzaniem nowych rozwiązań na krajowym i zagranicznym rynku budowy szpitali. Oferują one kompleksowe rozwiązania z zakresu nowych technologii, sprzętu oraz schematów działania w owej branży. 

World of Concrete Asia 

Na targach World of Concrete Asia prezentowane są najnowsze technologie i rozwiązania związane z betonem, powierzchnią betonową, zaprawą i ogólnie szeroko pojętym murarstwem. Targi skupiają w sobie około 800 wystawców z branży. W tym samym czasie prezentowanych będzie również prawie 100 programów edukacyjnych z prelegentami zarówno z Chin, jak i z innych krajów. 

 • Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny 
 • Oficjalna strona: en.wocasia.cn 

China International Prefab House, Modular Building, Mobile House & Space Fair 

China International Prefab House, Modular Building, Mobile House & Space Fair to wiodące targi dla branży domów prefabrykowanych i modułowych w Azji. Targi PMMHF są jednymi z największych i najbardziej wpływowych na świecie a wystawcy oferują szereg nowoczesnych rozwiązań w zakresie domów prefabrykowanych, domów-kontenerów, struktur z drewna i stali oraz wszelakich mobilnych konstrukcji. 

 • Miejsce: China Import and Export Fair, Kanton, Chiny 
 • Oficjalna strona: pmmhf.com

Shanghai Intelligent Building Technology 

Targi Shanghai Intelligent Building Technology (SIBT) skupiają się na rozwiązaniach z zakresu innowacji budowy inteligentnych domów. Targi zbierają w sobie około 300 wystawców, którzy oferują rozwiązania z zakresu przetwarzania danych w chmurze, efektywności energetycznej budynków czy systemów zarządzania inteligentnym domem.

Import maszyn budowlanych z Chin – podsumowanie 

 • Chiny są jednym z największych na świecie producentów maszyn i materiałów budowlanych.
 • Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie partnerów biznesowych w Chinach jest wyjazd na targi branżowe.
 • Import maszyn budowlanych z Chin cechuje się niskim cłem.
 • Głównymi ośrodkami produkcji branży budowalnej są zakłady w prowincji Shandong i Hebei oraz w miastach wydzielonych Tianjin i Szanghaj. 
 • Importując z Chin należy pamiętać również o zapoznaniu się z normami unijnymi, Dyrektywami Nowego Podejścia i certyfikacją CE. Jest to bardzo ważne, gdyż bez stosownych certyfikatów importowany produkt nie może zostać wprowadzony na rynek. W Polsce materiały budowlane wpadają także pod rozporządzenie o wyrobach budowlanych
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 4