Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin

Dłonie są wizytówką człowieka, dlatego warto je pielęgnować. Dbanie o paznokcie u stóp także jest wskazane, aby nie dopuścić do potencjalnych komplikacji zdrowotnych. Dział „manicure i pedicure” obejmuje odżywki, przybory i akcesoria do paznokci oraz podobne im produkty do dbania o ich wygląd. Krajem eksportującym w ogromnych ilościach wiele z tych dóbr jest Państwo Środka. Co więcej, lakiery do paznokci powstawały już w starożytnych Chinach, gdzie długie paznokcie były oznaką wysokiego statusu społecznego. Robiono je z masła pozyskiwanego z drzewa lakierowego. Aby zadbać o paznokcie, Chińczycy moczyli je w mleku i nakładali na nie jedwab. W poniższym artykule opisaliśmy, z czym wiąże się import lakierów do paznokci z Chin.

import lakierów do paznokci z Chin

Gdzie produkuje się lakiery i akcesoria do paznokci w Chinach?

Najwięcej dostawców i producentów lakierów do paznokci mieści się w Guangdongu, Zhejiangu oraz Jiangsu. Prowincje takie jak Hebei i Shandong także znajdują się w czołówce.

Miasta posiadające bogatą ofertę lakierów to, oprócz Kantonu, przede wszystkim Changzhou, Jinhua, Hefei i Shenzhen. Wielu przedsiębiorców oferujących akcesoria i przybory do manicure i pedicure działa w miastach takich jak Foshan, Jinhua i Yangjiang.

Import lakierów do paznokci - mapa zagłębi
Bezpłatna konsultacja

Import lakierów do paznokci z Chin – cło

Pragnąc importować towary z Chin, zawsze należy pamiętać o opłaceniu cła. Aktualne stawki celne znaleźć można w systemach ISZTAR oraz TARIC , warto więc sprawdzić je przed zamówieniem artykułów.

Przykładowe stawki celne na lakiery do paznokci i akcesoria z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Pędzle do nakładania kosmetyków (9603 30 90 00) – 3.7%
  • Lakier do paznokci (3208 20 90 00) – 6.5%
  • Lampa UV (8543 70 90 99) – 3.7%
  • Preparaty do manicure lub pedicure (3304 30 00 00) – 0%
  • Zestawy i akcesoria do manicure lub pedicure (włączając pilniki do paznokci) (8214 20 00 00) – 2.7%
  • Papierowy pilnik (6805 20 00 00) – 1.7%.
  • Pilnik-polerka (6805 30 00 90) – 1.7%.

Targi z branży beauty

Poniżej prezentujemy listę wybranych targów branży kosmetycznej, na których przedstawiane są między innymi artykuły związane z ozdobą i pielęgnacją paznokci. Są one doskonałą okazją do bezpośredniego poznania najnowszych produktów oraz usług, jak i również trendów w branży paznokciowej i kosmetycznej.

China Beauty Expo

Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj, Chiny

Oficjalna strona: chinabeautyexpo.com/en/homepage.html

Targi branży kosmetycznej. Specjalna sekcja została przeznaczona na przybory i akcesoria w branży paznokciowej.

China International Beauty Expo

Lokalizacja: China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton, Chiny

Oficjalna strona: chinainternationalbeauty.com/gzen

Jedne z największych targów branży kosmetycznej na świecie.

Chengdu China Beauty Expo

Lokalizacja: Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu, Chiny

Oficjalna strona: meibohui.com/En

Targi branży kosmetycznej organizowane na szeroką skalę. Przedstawiane są także artykuły z branży paznokciowej.

Cosmoprof Asia

Lokalizacja: Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hongkong

Oficjalna strona: cosmoprof-asia.com/en-us

Kompleksowe targi, na których prezentowana jest szeroka gama produktów, od maszyn po opakowania na kosmetyki i przybory kosmetyczne.

China International Nail Expo

Lokalizacja: China National Convention Center, Pekin, Chiny

Oficjalna strona: beijingnailexpo.com/cn

Targi branżowe w całości poświęcone pedicure i manicure.

Import z Chin w 2021

Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin – obowiązki importera

Jednym z obowiązków producenta jest wprowadzanie na rynek towarów bezpiecznych dla konsumenta. Posiadanie certyfikatów świadczy o przestrzeganiu obowiązujących norm i standardów. Jeśli importowane towary powinny mieć pewne certyfikaty, warto upewnić się, że je posiadają. Pożądane byłoby wybieranie firm posiadających certyfikaty takie jak ISO 9001 czy BSCI, który świadczy o dbaniu o wykonawców przy łańcuchu produkcyjnym.

W przypadku pędzli do nakładania kosmetyków obowiązuje kontrola przewozu z racji konwencji CITES. Lampy UV podlegają kontroli przywozu fluorowanych gazów cieplarnianych.

Należy pamiętać o cle i prawidłowo je podliczyć zestawiając go razem z innymi opłatami, korzystając na przykład z naszego kalkulatora. Polecamy także zaznajomić się z zasadami importowania towarów w opakowaniach.

Wzrost zainteresowania azjatyckimi kosmetykami wśród konsumentów stale rośnie, a co za tym idzie, coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna import produktów z branży beauty. Dowiedz się więcej, jakie przepisy i oznaczenia są wymagane, aby można było sprzedawać kosmetyki na polskim rynku.

Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin – podsumowanie

Cło na import lakierów oraz akcesoriów do paznokci z Chin wynosi do kilku procent. W Chinach organizowanych jest wiele targów branży kosmetycznej. Produkt wprowadzany na rynek musi być zgodny z obowiązującymi regulacjami na rynku europejskim i polskim.

Zachęcamy do zapoznania się na naszym blogu z artykułami o sprowadzaniu z Chin innych produktów oraz o pozostałych chińskich targach branżowych.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2