Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin

Dłonie są wizytówką człowieka, dlatego warto je pielęgnować. Należy utrzymywać schludne i czyste paznokcie u rąk, ponieważ te zabrudzone zwracają uwagę innych ludzi i taki człowiek najczęściej nie jest pozytywnie odbierany. Dbanie o paznokcie u stóp także jest wskazane, aby nie dopuścić do potencjalnych komplikacji zdrowotnych. Dział „manicure i pedicure” obejmuje odżywki, przybory i akcesoria do paznokci oraz podobne im produkty do dbania o ich wygląd. Krajem eksportującym w ogromnych ilościach wiele z tych dóbr jest Państwo Środka. Co więcej, lakiery do paznokci powstawały już w starożytnych Chinach, gdzie długie paznokcie były oznaką wysokiego statusu społecznego. Robiono je z masła pozyskiwanego z drzewa lakierowego. Aby dbać o paznokcie, Chińczycy moczyli je w mleku i nakładali na nie jedwab. W poniższym artykule opisaliśmy z czym wiąże się import lakierów do paznokci z Chin.

import lakierów do paznokci z Chin

Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin – zagłębia produkcyjne

Najwięcej dostawców i producentów lakierów do paznokci mieści się w Kantonie, Zhejiangu oraz Jiangsu. Prowincje takie jak Hebei i Shandong także znajdują się w czołówce. Miasta posiadające bogatą ofertę lakierów to, oprócz Kantonu, przede wszystkim Changzhou, Jinhua, Hefei i Shenzhen. Wielu przedsiębiorców oferujących akcesoria i przybory do manicure i pedicure działa w miastach takich jak Foshan, Jinhua i Yangjiang.

Targi z branży beauty

Poniżej prezentujemy listę wybranych targów branży kosmetycznej, na których przedstawiane są między innymi artykuły związane z ozdobą i pielęgnacją paznokci. Są one doskonałą okazją do bezpośredniego poznania najnowszych produktów oraz usług, jak i również trendów w branży paznokciowej i kosmetycznej.

ShipHub

China Beauty Expo

Termin: 20-22.05.2019 r.
Lokalizacja: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj
Oficjalna strona: https://www.chinabeautyexpo.com/en/homepage.html

China International Beauty Expo

Termin: 29-31.07.2019 r.
Lokalizacja: China National Convention Center, Pekin
Oficjalna strona: http://chinainternationalbeauty.com/gzen/index.html

China International Beauty Expo

Termin: 05-07.09.2019 r.
Lokalizacja: China Import and Export Fair (Canton Fair Complex), Kanton Oficjalna strona: http://www.chinainternationalbeauty.com/gzen/

Chengdu China Beauty Expo
Termin: 17-19.10.2019 r.
Lokalizacja: Century City New International Convention and Exhibition Center, Chengdu
Oficjalna strona: http://www.meibohui.com/En

Cosmoprof Asia

Termin: 13-15.11.2019 r.
Lokalizacja: Hong Kong Convention and Exhibition Centre, Hongkong
Oficjalna strona: https://www.cosmoprof-asia.com/en-us/ABOUT-THE-FAIR/Fair-Details

China International Nail Expo

Termin: 04-09.12.2019 r.
Lokalizacja: China National Convention Center, Pekin
Oficjalna strona: https://beijingnailexpo.com/cn/

Wysokość cła przy imporcie lakierów do paznokci z Chin

Pragnąc importować towary z Chin, zawsze należy pamiętać o opłaceniu cła. Aktualne stawki celne znaleźć można w systemach ISZTAR oraz TARIC , warto więc sprawdzić je przed zamówieniem artykułów. Poniżej znajduje się zestawienie wybranych dóbr wraz z ich kodami i odpowiadającą wysokością cła.

Nazwa towaruKod nomenklaturyStawka celna UE (w tym Polska)

Pędzle do nakładania kosmetyków

96033090003.7 %
Lakier do paznokci

32082090006.5 %
Lampa UV

85437090993.7 %
Preparaty do manicure
lub pedicure

33043000000 %
Zestawy i akcesoria do manicure lub pedicure (włączając pilniki do paznokci)

82142000002.7%
Papierowy pilnik

68052000001.7 %
Ozdoby sztuczne
naklejane na paznokcie

39269092906.5 %
Pilnik-polerka

68053000901.7 %

Import lakierów i akcesoriów do paznokci z Chin – obowiązki importera

Jednym z obowiązków producenta jest wypuszczanie na rynek towarów bezpiecznych dla konsumenta. Posiadanie certyfikatów świadczy o przestrzeganiu obowiązujących norm i standardów. Jeśli importowane towary powinny mieć pewne certyfikaty, warto upewnić się, że je posiadają. Pożądane byłoby wybieranie firm posiadających certyfikaty takie jak ISO 9001 czy BSCI, który świadczy o dbaniu o wykonawców przy łańcuchu produkcyjnym. Należy pamiętać o cle i prawidłowo je podliczyć zestawiając go razem z innymi opłatami, korzystając na przykład z naszego kalkulatora . Polecamy także zaznajomić się z zasadami importowania towarów w opakowaniach.

W celu ułatwienia Państwu zawiązywania i utrzymywania kontaktów z chińskimi partnerami oferujemy dopasowane do potrzeb szkolenia indywidualne dla kadry zarządzającej z etykiety biznesu w Chinach. Udostępniamy także darmowy poradnik traktujący o chińskiej kulturze biznesowej, znajdujący się (tutaj).

Wzrost zainteresowania azjatyckimi kosmetykami wśród konsumentów stale rośnie, a co za tym idzie, coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna import produktów z branży beauty. Dowiedz się więcej, jakie przepisy i oznaczenia wymagane są, aby można było sprzedawać kosmetyki na polskim rynku.

ShipHub

Zachęcamy także do zapoznania się na naszym blogu z artykułami o sprowadzaniu z Chin innych dóbr oraz o pozostałych chińskich targach branżowych.