Import gadżetów erotycznych z Chin

Zdawać by się mogło, że zabawki erotyczne w Chinach to temat tabu, jednak to właśnie w Państwie Środka znajduje się wiele fabryk tej branży. Pragniesz znaleźć odpowiednich dostawców i rozpocząć import gadżetów erotycznych z Chin? Sprawdź nadchodzące targi i dowiedz się więcej o zagłębiach produkcyjnych.

import gadżetów erotycznych z Chin

Główne regiony produkcyjne

Największym zagłębiem produkcyjnym gadżetów erotycznych jest Guangdong, stąd wysyłana jest większość artykułów. Oprócz samych fabryk, znajduje się tu kilka marketów przeznaczonych konkretnie dla akcesoriów i zabawek erotycznych. Co więcej, wiele firm produkcyjnych zlokalizowanych jest na terenach Kantonu.

Import gadżetów erotycznych z Chin - market

Część gadżetów erotycznych pochodzi również z prowincji położonej nieco dalej na północ, prowincji Zhejiang.

Gadżety erotyczne – stawki celne

Sprowadzając towary z Chin należy pamiętać o opłaceniu należności celno-skarbowych. Aktualne stawki można sprawdzić za pomocą systemu ISZTAR oraz TARIC. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie wybranych artykułów.

Nazwa towaruKod nomenklaturyStawka celna
Artykuły higieniczne z tworzyw sztucznych3924 90 00 906.5%
Artykuły i dodatki odzieżowe
z tworzyw sztucznych
3926 20 00 006.5%
Artykuły higieniczne z kauczuku4014 90 00 000%
Wyroby higieniczne szklane7017 90 00 003%
Aparatura do wibracyjnego masażu elektrycznego9019 10 10 000%
Pasy skórzane4203 30 00 905%
Szkolenie: Import z Chin

Nadchodzące targi branżowe gadżetów erotycznych

AAE Asia Adult Expo

Data: 27 – 29.08.2019

Miejsce: Hong Kong Convention & Exhibition Centre

Strona internetowa: http://www.asiaadultexpo.com/

Canton Fair – China Export And Import Fair – Faza 3

Data: 31.10 – 04.11.2019

Miejsce: Guangzhou – China Import and Export Complex

Strona internetowa: http://www.cantonfair.org.cn/en/index.aspx

Zabawki erotyczne – odpowiednie zaplanowanie importu

Przed podjęciem decyzji o zakupie dowolnego towaru należy dokładnie zaplanować procedurę importu. Istotne jest, by przede wszystkim pozyskać wiedzę na temat sprowadzanego towaru. Sprawdzić czy dla importowanych dóbr nie jest wymagane oznaczenie CE lub czy produkt nie podlega pod dyrektywę RoHS. Oprócz tego warto wcześniej obliczyć koszty transportu. W tym celu przygotowaliśmy darmowy kalkulator opłat celnych. W celu wyszukania odpowiednich spedytorów zapraszamy również do zapoznania się portalem ShipHub, za pomocą którego bezpłatnie można uzyskać wycenę transportu.

Gadżety erotyczne – certyfikaty i oznaczenia

Sprzęt elektryczny według dyrektywy Nowego Podejścia podlega pod wymogi oznakowania CE. Niektóre elementy importowanych gadżetów erotycznych z Chin mogą należeć do wspomnianej tu kategorii. Obowiązkiem importera jest więc sprawdzić czy sprowadzane towary muszą posiadać odpowiednie oznaczenia przed wprowadzeniem ich do obrotu na tereny UE. Spełnienie wymagań określonych w dyrektywie jest niezbędnym elementem, poświadczającym zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania wyrobów.

ShipHub

Do wcześniej wspomnianej dyrektywy zalicza się również RoHS, dyrektywę określającą ograniczenie substancji niebezpiecznych w sprzętach elektrycznych i elektronicznych. Szczególnie istotne jest to względem produktów mających bezpośredni kontakt z ciałem. Dyrektywa RoHS (2015/863) określa również ograniczenie wartości maksymalnego stężenia powszechnie znanych ftalanów, mających niekorzystny wpływ dla naszego zdrowia. Tę syntetyczną substancję chemiczną używa się w głównej mierze w produktach takich jak:

– materiały gumowe

– elastyczne i miękkie tworzywa sztuczne

– sztuczna skóra

Gadżety erotyczne, pomimo iż określane są zamiennie jako zabawki erotyczne nie podlegają natomiast po dyrektywę zabawkową. Z definicji dyrektywy określone jest, że zabawką jest produkt zaprojektowany lub przeznaczony, wyłącznie lub nie, do użytku podczas zabawy przez dzieci poniżej 14 roku życia. A więc akcesoria przeznaczone wyłącznie dla dorosłych nie będą klasyfikowały się do dyrektywy zabawkowej.

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat sprowadzania towarów z Chin zapraszamy na nasze szkolenia – Import z Chin.