Import gadżetów erotycznych z Chin

Zdawać by się mogło, że zabawki erotyczne w Chinach to temat tabu, jednak to właśnie w Państwie Środka znajduje się wiele fabryk tej branży. Pragniesz znaleźć odpowiednich dostawców i rozpocząć import gadżetów erotycznych z Chin? Sprawdź targi w Chinach i dowiedz się więcej o zagłębiach produkcyjnych.

import gadżetów erotycznych z Chin

Gdzie produkuje się zabawki erotyczne w Chinach?

Największym zagłębiem produkcyjnym gadżetów erotycznych jest Guangdong, stąd pochodzi 30% wszystkich ładunków z Chin. Oprócz samych fabryk, znajduje się tu kilka marketów przeznaczonych konkretnie dla akcesoriów i zabawek erotycznych. Wiele zakładów produkcyjnych zlokalizowanych jest w Shenzhen, Zhongshan, Dongguan oraz Jiangmen.

Import gadżetów erotycznych - mapa Chin

Cło na gadżety erotyczne

Sprowadzając towary z Chin należy pamiętać o opłaceniu należności celno-skarbowych. Aktualne stawki można sprawdzić za pomocą systemu ISZTAR oraz TARIC. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie wybranych artykułów.

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

 • Artykuły i dodatki odzieżowe z tworzyw sztucznych (3926 20 00 00) – 6.5%
 • Artykuły higieniczne z kauczuku (4014 90 00 00) – 0%
 • Wyroby higieniczne szklane (7017 90 00 00) – 3%
 • Aparatura do wibracyjnego masażu elektrycznego (9019 10 10 00) – 0%
 • Pasy skórzane (4203 30 00 90) – 5%.

Jak widać, stawki celne na gadżety erotyczne z Chin są zróżnicowane, ale poniżej 7%.

Bezpłatna konsultacja

Targi branżowe gadżetów erotycznych

Udział w targach handlowych to świetna okazja dla importera na nawiązanie bliższych relacji z dostawcami i uzyskanie lepszej oferty. Przedstawiamy wybrane targi, podczas których zapoznać się można z gadżetami erotycznymi.

AAE Asia Adult Expo

Lokalizacja: Hong Kong Convention & Exhibition Centre, Hongkong

Strona internetowa: asiaadultexpo.com

W zakres targów wchodzą produkty w kategoriach:

 • bielizna: damska i męska, artykuły pończosznicze, piżamy, kostiumy
 • produkty wzmacniające doznania: olejki eteryczne, do masażu, specjalnie skonstruowane meble
 • związane ze zdrowiem: prezerwatywy, pigułki antykoncepcyjne, suplementy
 • gadżety: wibratory, masażery, produkty skórzane, akcesoria na ciało, sztuczne penisy
 • inne: gry, lalki, kajdanki, płyty z treściami pornograficznymi.

Canton Fair – China Export and Import Fair – Faza 3

Lokalizacja: Guangzhou – China Import and Export Complex, Kanton, Chiny

Strona internetowa: cantonfair.org.cn/en

Największe i najstarsze targi handlowe. Podczas 3 fazy prezentowana jest m.in. bielizna erotyczna.

Zabawki erotyczne – odpowiednie zaplanowanie importu

Przed podjęciem decyzji o zakupie dowolnego towaru należy dokładnie zaplanować procedurę importu. Istotne jest, by przede wszystkim pozyskać wiedzę na temat sprowadzanego towaru. Sprawdzić czy dla importowanych dóbr nie jest wymagane oznaczenie CE lub czy produkt nie podlega pod dyrektywę RoHS. Oprócz tego warto wcześniej obliczyć koszty transportu. W tym celu przygotowaliśmy darmowy kalkulator opłat celnych. W celu wyszukania odpowiednich spedytorów zapraszamy również do zapoznania się portalem ShipHub, za pomocą którego bezpłatnie można uzyskać wycenę transportu.

Import z Chin w 2021

Gadżety erotyczne – certyfikaty i oznaczenia

Sprzęt elektryczny według dyrektywy Nowego Podejścia podlega pod wymogi oznakowania CE. Niektóre elementy importowanych gadżetów erotycznych z Chin mogą należeć do wspomnianej tu kategorii. Obowiązkiem importera jest więc sprawdzić czy sprowadzane towary muszą posiadać odpowiednie oznaczenia przed wprowadzeniem ich do obrotu na tereny UE. Spełnienie wymagań określonych w dyrektywie jest niezbędnym elementem, poświadczającym zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania wyrobów.

Do wcześniej wspomnianej dyrektywy zalicza się również RoHS, dyrektywę określającą ograniczenie substancji niebezpiecznych w sprzętach elektrycznych i elektronicznych. Szczególnie istotne jest to względem produktów mających bezpośredni kontakt z ciałem. Dyrektywa RoHS (2015/863) określa również ograniczenie wartości maksymalnego stężenia powszechnie znanych ftalanów, mających niekorzystny wpływ dla naszego zdrowia. Tę syntetyczną substancję chemiczną używa się w głównej mierze w produktach takich jak:

 • materiały gumowe
 • elastyczne i miękkie tworzywa sztuczne
 • sztuczna skóra.

Gadżety erotyczne, pomimo iż określane są zamiennie jako zabawki erotyczne nie podlegają natomiast pod dyrektywę zabawkową. Z definicji dyrektywy określone jest, że zabawką jest produkt zaprojektowany lub przeznaczony, wyłącznie lub nie, do użytku podczas zabawy przez dzieci poniżej 14 roku życia. A więc akcesoria przeznaczone wyłącznie dla dorosłych nie będą klasyfikowały się do dyrektywy zabawkowej.

Import gadżetów erotycznych z Chin – podsumowanie

Rynek gadżetów erotycznych w Chinach wciąż rośnie. Cło na gadżety erotyczne jak i wymagania formalne wobec importu takich produktów są zróżnicowane.

W celu pozyskania szczegółowych informacji na temat sprowadzania towarów z Chin zapraszamy na nasze szkolenia – Import z Chin.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3