Import akcesoriów dla niemowląt z Chin

Przygotowanie wyprawki dla niemowlaka to nie lada wydatek. Dlatego chińskie firmy wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów łącząc dobrą jakość z konkurencyjną ceną. Liderzy na rynku akcesoriów dla niemowląt, którzy od wielu lat posiadają dobrą pozycję, rozpoznawalną markę, często importują swoje towary z Państwa Środka. Z tego powodu import akcesoriów dla niemowląt z Chin niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Zaimportowane towary oczywiście muszą przejść przez kontrolę jakości i posiadać odpowiednie certyfikaty. Nie ma takiej możliwości, żeby produkt niemowlęcy (przykładowo: butelka, smoczek) dopuszczony do importu był niebezpieczny, wykonany z niewłaściwych materiałów, czy też nie spełniał norm i wymogów Unii Europejskiej.

Import akcesoriów dla niemowląt z Chin

Jakie europejskie standardy powinny spełniać takie produkty?

Przed procesem importu produktów powinniśmy koniecznie zapoznać się  ze wszystkimi standardami oraz sprawdzić, czy interesujący nas towar je spełnia oraz zweryfikować, czy chiński dostawca posiada aktualne dokumenty i jego produkty nadają się do wprowadzenia na rynek europejski. W przypadku akcesoriów dla dzieci najważniejszym certyfikatem jest znak CE (Conformité Européenne – czyli zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej). Potwierdza on, że producent przeprowadził wszystkie wymagane testy bezpieczeństwa i dany towar je spełnia. Umieszczenie znaku CE jest obowiązkiem producenta.

Wiele znanych europejskich firm certyfikujących ma swoje własne laboratoria w Chinach, testują towar od razu na miejscu, ponieważ importerzy chcą mieć pewność, że sprowadzają na rynek produkt spełniający wymagania.

Należy pamiętać, że nie każdy produkt wymaga certyfikatu (np. żywność, chemikalia, kosmetyki). Wykorzystanie znaku CE na produkcie, na którym nie powinno go być, podlega karze. Dzieje się tak, żeby zapobiec nadużyciom. Natomiast wszystkie zabawki wpuszczone na rynek muszą zawierać na opakowaniu znak CE. Na opakowaniu zabawek powinna znaleźć się także informacja o Importerze na terenie Unii Europejskiej, notka  o przeznaczeniu zabawki, ostrzeżenia lub opcjonalnie instrukcja obsługi.

Wprowadzenie do obrotu produktu bez znaku CE podlega karze grzywny nawet do 100 000 tys. złotych. Niezgodne z prawem oznakowanie lub jego brak weryfikują służby celne.

Szkolenie: Import z Chin

Regiony produkcyjne akcesoriów dla dzieci

Główną rolę w produkcji akcesoriów dla dzieci odgrywa prowincja Guangdong. Stąd pochodzi większość produkowanych artykułów przeznaczonych dla najmłodszych. W mniejszym stopniu również prowincje takie jak Zhejiang, Liaoning i Jiangsu.

Można wymienić także niektóre kluczowe miasta produkcyjne: np.  Szanghaj, Pekin, Ningbo.

Import akcesoriów dla niemowląt z Chin – stawki celne

Przed rozpoczęciem importu warto zapoznać się z wysokością stawek celnych. Ich wysokość  odnajdziemy w internetowym systemie ISZTAR. Poniżej prezentujemy listę przykładowych produktów wraz z wysokością cła i właściwymi HS code.

 • 9619008100 – Pieluchy i wkładki dla niemowląt (0%)
 • 3924100020 – Butelki do karmienia niemowląt (6,5%)
 • 9404299000 – Materace (3,7%)
 • 8413810090 – Laktator (1,7%)
 • 3926909790 – Smoczki (6,5%)
 • 6209200090 – Bawełniana odzież dla niemowląt (10,5%)
 • 6111201000 – Rękawiczki (8,9%)
 • 6209200020 – Pończochy, skarpety i podkolanówki (10,5%)
 • 8715001000 – Wózki (2,7%)
 • 9403890090 – Łóżeczko (5,6%)
 • 9404299000 – Przewijak, maty do przewijania (3,7%)
 • 9403609000 – Krzesło do karmienia (drewniane) (0%)
 • 9403700000 – Krzesło do karmienia (plastikowe) (0%)
 • 9402900000 – Fotelik samochodowy (0%)

Najwyższe cło (10,5%) dotyczy  importu odzieży niemowlęcej. Natomiast na produkty typu krzesełka, foteliki, łóżeczka, cło jest znikome lub w ogóle nie obowiązuje.

Targi akcesoriów dziecięcych w Chinach

Osobom zainteresowanym rozpoczęciem współpracy z chińskim kontrahentem zaleca się udział w przeróżnych targach branży dziecięcej. Jest to najlepszy sposób na zapoznanie się z oferowanymi towarami oraz potencjalnym, przyszłym partnerem biznesowym. W Chinach odbywa się wiele imprez tego typu. Poniżej prezentujemy listę wybranych targów wraz z ich opisem.

ShipHub.pl
China Kids Expo

Termin i miejsce: 16-18 października 2018, Szanghaj

Największe targi akcesoriów dziecięcych w całych Chinach, na których zaprezentuje się około 2400 wystawców z ponad 20 krajów. Kolejna edycja odbędzie się w Shanghai New International Expo Centre.

Oficjalna strona internetowa targów: http://en.china-kids-expo.com/

China Toy Expo

Termin i miejsce: 16-18 października 2018, Szanghaj

Największe targi zabawek dla dzieci. Następna, już siedemnasta edycja odbędzie się w Shanghai New International Expo Centre.

Oficjalna strona internetowa targów: http://www.china-toy-expo.com/en/

Hong Kong Toys & Games Fair

Termin i miejsce: 7-10 stycznia 2019, Hongkong

Na targach zaprezentują się wystawcy zabawek, gier edukacyjnych i wielu innych. Następna edycja odbędzie się w Hong Kong Convention and Exhibition Centre.

Oficjalna strona internetowa targów: https://event.hktdc.com/fair/hktoyfair-en/HKTDC-Hong-Kong-Toys-and-Games-Fair/

Toy & Hobby (Guangzhou International Toy and Hobby Fair)

Termin i miejsce: 8-10 kwietnia 2019, Kanton

Targi zabawek odbywające się co roku w Kantonie od 1989. Kolejna edycja odbędzie się w Poly World Trade Center.

Oficjalna strona internetowa targów:  https://guangzhou-international-toy-and-hobby-fair.hk.messefrankfurt.com/guangzhou/en/visitors/welcome.html?nc

ShipHub.pl
Baby & Stroller China (Guangzhou International Stroller and Baby Product Fair)

Termin i miejsce: 8-10 kwietnia 2019, Kanton

Odzież, produkty do karmienia, pielęgnacja skóry dziecka oraz wszelkiego rodzaju wózki, rowerki i chodziki. Targi odbędą się w Poly World Trade Expo Center.

Oficjalna strona internetowa targów: https://guangzhou-international-stroller-and-baby-product-fair.hk.messefrankfurt.com/guangzhou/en/visitors/welcome.html

CBME China (Children Baby Maternity Expo China)

Termin i miejsce: 19-21 lipca 2019, Szanghaj

Wystawcy na targach CBME prezentują produkty z każdej sfery życia niemowlaka, m.in. ubrania, akcesoria, wózki, zabawki a także jedzenie oraz artykuły medyczne. Kolejna edycja odbędzie się w National Convention & Exhibition Center.

Oficjalna strona internetowa targów: http://www.cbmexpo.com/en/

Cool Kids Fashion

Termin i miejsce:  lipiec 2019, dokładna data nie jest jeszcze znana, Szanghaj

Targi mody dziecięcej. Na nich można zapoznać się z obecnymi trendami oraz obejrzeć pokazy mody dla maluchów. Kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się w National Convention & Exhibition Center.

Oficjalna strona internetowa targów: http://www.coolkidsfashion.com/en/

Import akcesoriów dla niemowląt z Chin nie jest niebezpieczny, zakupiony produkt nie może nie spełniać norm unijnych. Bez odpowiednich certyfikatów nie trafi na rynek. Z tego też względu, świadomość importerów na ten temat rośnie a na import artykułów dziecięcych decyduje się duża ilość osób.

Zastanawiając się nad rozpoczęciem współpracy z chińskimi firmami, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas poradnikiem dotyczącym chińskiej kultury w biznesie. Lektura na ten temat może ułatwić późniejszą współpracę z potencjalnym chińskim partnerem.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0