Ile można zarobić na imporcie z Chin?

Import z Chin to coraz częstszy pomysł na biznes. Nic dziwnego, dobra jakość i niska cena produktów, a także rozbudowana infrastruktura produkcyjna sprawiają, że warto sprowadzać towary z Państwa Środka. Rozważając rozpoczęcie biznesu, wiele osób zastanawia się, ile można zarobić na imporcie z Chin. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ceny produktów sprzedawanych w Polsce kilkakrotnie przewyższają ceny tych samych produktów oferowanych bezpośrednio przez chińskich dostawców. Innymi słowy, przy wyborze odpowiedniego produktu, import z Chin może być bardzo opłacalnym przedsięwzięciem.

ile można zarobić na imporcie z Chin

Chociaż produkcja w Chinach jest nieco droższa niż parę lat temu, wciąż w przypadku wielu kategorii produktów jest opłacalnym rozwiązaniem. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek wysokiej jakości wyrobów do relatywnie niskiej ceny. Ponadto, rozwinięta infrastruktura produkcyjna oraz wieloletnie doświadczenie chińskich fabryk sprawiają, że w Chinach wytwarza się bardzo szeroką gamę produktów.

Chcąc rozpocząć import z Chin, należy przede wszystkim zastanowić się, na ile nasz pomysł na biznes może okazać się dochodowy. Wybór odpowiedniego produktu do importu to jeden z podstawowych elementów składających się na sukces. Inwestycja nawet niewielkiego kapitału przez początkującego przedsiębiorcę może okazać się owocnym przedsięwzięciem, jeśli odpowiednio skalkuluje koszty oraz zapotrzebowanie na produkt.

ShipHub

Ile można zarobić na imporcie z Chin?

Na poniższej infografice zamieściliśmy przykładowe produkty popularne przy imporcie z Chin. Porównaliśmy ceny towarów oferowane przez chińskich dostawców na portalu Alibaba z ich odpowiednikami w polskich sklepach. Na tej podstawie zauważyć można, że cena, za którą sprzedawany jest dany produkt w Polsce często jest kilkakrotnie wyższa od kosztów jego zakupu z Chin.

ile można zarobić na imporcie z Chin

Jak rozpocząć import z Chin?

Zastanawiając się ile można zarobić na imporcie z Chin, nie można dać się zaślepić wizji zysku. Decyzji o zakupie towaru z Chin nie należy podejmować pochopnie i pod wpływem emocji. Tylko będąc ostrożnym możesz osiągnąć sukces w handlu z Chinami. Dlatego zawsze pamiętaj o weryfikacji dostawcy z Chin przed przelaniem pieniędzy. Kalkulując koszty importu, należy też wziąć pod uwagę transport towaru. Korzystając z porównywarki cen frachtu ShipHub.pl otrzymasz indywidualne oferty od sprawdzonych spedytorów. Ponadto, jeśli chcesz rozpocząć import z Chin, ale nie wiesz jak się za to zabrać, zapraszamy na szkolenie dla początkujących importerów prowadzone przez ekspertów ChinskiRaport.pl. Zdobyta wiedza pomoże Ci wybrać produkt do importu, zrealizować plany, jak również uniknąć kosztownych błędów.

Szkolenie Online: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0