IFA Global Markets 2019

W trakcie targów IFA odbywa się równolegle inna impreza targowa – IFA Global Markets. Chociaż nie wystawiają się na niej światowe tuzy technologii takie jak Huawei czy Xiaomi, to z punktu widzenia importera jest ona o tyle ciekawa, iż właśnie tam może on znaleźć chińskiego kontrahenta. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami o IFA Global Markets 2019.

IFA Global Markets 2019

IFA Global Markets 2019

Targi IFA, organizowane rokrocznie w Berlinie na terenach targowych Messe Berlin, są jednymi z największych targów technologicznych na świecie. Odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi produktami czołowych producentów z branży. W tym roku odbywały się one w dniach 6 – 11 września. Więcej informacji o tegorocznej edycji IFA znajdą państwo w poniższym artykule: https://www.chinskiraport.pl/blog/relacja-z-targow-ifa-2019/

Organizowane od 2016 r. przez tego samego organizatora bliźniacze targi IFA Global Markets są targami o zgoła odmiennym założeniu. Poświęcone są także sprzętom gospodarstwa domowego i elektronice użytkowej. Wystawiają się tam jednak mniej znane firmy technologiczne, producenci urządzeń OEM (original equipment manufacturers) i ODM (original design manufacturers), a także producenci komponentów.

W ciągu zaledwie 3 lat stały się one jedną z najważniejszych platform B2B, służącej do pozyskania producentów i dostawców elektroniki użytkowej i produktów cyfrowych przez przedsiębiorców z całej Europy.

IFA Global Markets 2019
IFA Global Markets 2019

Importerów powinien zaciekawić też fakt, że ponad 700 z 800 wystawiających się tam producentów pochodziło z Chin. Stanowi to zatem świetną alternatywę dla pierwszej fazy Targów Kantońskich.

Importer ma możliwość na własne oczy przekonać się, jak wygląda i działa interesujący go produkt, czego nie dają popularne wśród Polaków internetowe portale B2B jak Alibaba czy DHGate. Ponadto bezpośredni kontakt z producentem daje też świetne podwaliny pod nasze późniejsze relacje biznesowe. Jeśli dołożymy do tego bliską odległość od Polski i stosunkowo niskie koszty podróży, IFA Global Markets wydaje się imprezą szczególnie godną uwagi.

Import z Chin w 2021

IFA Global Markets 2019 – najważniejsze informacje

Tegoroczna edycja IFA Global Markets odbyła się w dniach 8 – 11 września. Tak jak w zeszłym roku lokalizacją targów również było Station Berlin zlokalizowane w centrum stolicy Niemiec. Wstęp na tę imprezę jest darmowy, jednak dostępny tylko dla uczestników targów IFA. Ponadto, ze względu na duże zainteresowanie, wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wystawcom udostępniono 20 tys. metrów kwadratowych. Imprezie towarzyszyły ciekawe panele tematyczne. Udostępniono także darmowe połączenie autobusowe między obiema imprezami, a odwiedzający mogli skorzystać na zamówienie ze specjalnych meeting roomów.

IFA Global Markets 2019

Jeśli interesuje Cię import elektroniki z Chin lub chcesz zlecić produkcję jakiegoś urządzenia według własnej specyfikacji, to najprawdopodobniej targi IFA Global Markets pomogą Ci w znalezieniu chińskiego kontrahenta. Niskie koszty podróży i możliwość przekonania się osobiście o jakości interesującego nas towaru to czynniki, które sprawiają, że importerzy powinni zainteresować się tym wydarzeniem. Nie gwarantujemy jednak, że poznani na targach dostawcy są sprawdzeni i wiarygodni. Przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji zalecamy skorzystanie z oferowanej przez nas usługi weryfikacji chińskich firm.

Przyszłoroczna edycja targów — IFA Global Markets 2020 odbędzie się w dniach 6 – 9 września w tej samej lokalizacji. Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie targów IFA: https://www.ifa-berlin.com/

Szkolenie Online: Import z Chin

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0