Targi IFA 2024 

Uczestnictwo w targach handlowych stanowi idealną szansę na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie określonej dziedziny lub nawet pozyskanie nowych kontaktów. Targi IFA w Berlinie, czyli najbardziej znaczący event tego typu na świecie zaprasza na swoją jubileuszową, setną edycję wydarzenia, która odbędzie się już we wrześniu. Dlaczego warto wziąć udział w targach handlowych IFA 2024?

IFA 2024

Czym są targi IFA?

Targi Internationale Funkausstellung Berlin (w skrócie IFA) są, jak sam organizator zapewnia, „najbardziej znaczącą imprezą handlową na świecie”. Zarazem stanowią jeden z najstarszych wydarzeń tego typu w Niemczech. Ich początki sięgają już 1924 roku i od tego czasu stały się platformą dla prezentowania najnowszych innowacji technologicznych.

W przeciągu ostatniego wieku przyświeciły im takie wydarzenia, jak otwarcie wystawy przez Alberta Einsteina w 1930 r., czy zaprezentowanie na nich pierwszego na świecie magnetowidu w 1971 r. Targi IFA w Berlinie odegrały kluczową rolę w rozwoju rynku technologicznego, zbierając w jednym miejscu największych pionierów w branży.

W 2024 roku z okazji jubileuszowej, setnej edycji wydarzenia, IFA zapowiada zorganizować największy dotychczas event, skupiając najbardziej znane i wpływowe firmy branży technologicznej. Na stronie targów IFA znajduje się oficjalny katalog firm uczestniczących w wydarzeniu. Ponadto, jak co roku w wydarzeniu będzie uczestniczyć ponad 5000 dziennikarzy, zapewniając najnowszym innowacjom, przełomowym rozwiązaniom oraz trendom w świecie technologii, należyty rozgłos.

Targi handlowe IFA nie mają sobie równych w zapewnieniu obszernego wglądu na rynek światowy, przyciągając rocznie ponad 180 000 gości z branży z ponad 130 krajów. Organizatorzy wierzą, że „im większa różnorodność, tym więcej pomysłów”. Oprócz tego stanowiąc ośrodek dla wybitnych sprzedawców detalicznych, kupujących, ekspertów branżowych i przedstawicieli mediów, targi IFA są idealną okazją do networkingu.

Ponadto zainteresowani inwestycją w branży technologicznej, mają również szansę odwiedzić wystawę IFA Next, na której można na własne oczy zobaczyć przełomowe innowacje i osobiście zapoznać się z założycielami startupów związanych z rozrywką cyfrową, robotami, czy sztuczną inteligencją.

Szkolenie: Import z Chin

Kiedy odbywają się targi IFA 2024?

  • Targi IFA 2024 odbywają się w centrum Messe Berlin (inaczej Targi Berlińskie), w Messedamm. Targi te odbywać się będą od 6 do 10 września, codziennie w godzinach 10-18.
  • Sektor IFA Global Markets, zlokalizowany na głównych targach handlowych, będzie trwał w dniach 8 – 10 września.

Targi IFA idealną okazją do networkingu

Idealną okazją do nawiązania kontaktu z chińskim partnerem biznesowym bez konieczności opuszczania Europy jest uczestniczenie w organizowanych od 2016 roku targach IFA Global Markets, dostępnych wyłącznie dla uczestników głównych targów IFA.

Założenia IFA Global Markets lekko odbiegają od głównego wydarzenia. Skupiają się na mniejszych firmach technologicznych, a również na mniej innowacyjnych produktach, jak sprzęty gospodarstwa domowego. Ze względu na duże zainteresowanie, zalecamy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej targów.

Stanowi to świetną okazję do zapoznania się z producentami urządzeń OEM (original equipment manufacturers) i ODM (original design manufacturers), a także producentami poszczególnych komponentów.

Jako że większość producentów uczestniczących w IFA Global Markets pochodzi z Chin, wydarzenie stanowi dobrą alternatywę dla pierwszej fazy Targów Kantońskich. Umożliwia to importerom zobaczenie produktu na własne oczy, sprawdzenie w jaki sposób działa, jak wygląda, z jakiego materiału został wytworzony i określenie jego rzeczywistego potencjału.

Targi IFA są jedną z największych platform B2B offline, służącej do pozyskania producentów i dostawców przez przedsiębiorców z całej Europy i nie tylko.

Jak zarejestrować się na targi IFA 2024?

Aby wziąć udział w targach IFA należy zakupić bilet wstępu. Można wykupić wstęp zarówno na jeden, dwa, jak i pięć dni. Przy czym należy wspomnieć, że cena biletów na oficjalnej stronie internetowej targów jest niższa, niż przy zakupie bezpośrednio w obiekcie.

Zdjęcie: frimufilms na Freepik

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1