Handel z Chinami w dobie pandemii – relacja z Webinarium HKTDC

20 października br. odbyło się webinarium organizowane przez HongKong Trade Development Council (HKTDC). Tematem przewodnim był „Handel z Chinami w dobie pandemii – HongKong i nowe rozwiązania biznesowe online”. Jednym z prelegentów tego wydarzenia był Piotr Canowiecki, współzałożyciel ChinskiRaport.pl.

webinarium hktdc

Kto wystąpił na Webinarium HKTDC

Gośćmi wspomnianego wydarzenia byli:

  • Aleksander Dańda, Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Hongkongu
  • Anna Dowgiałło, Hongkong Trade Development Council (HKTDC) Warsaw Consultant Office
  • Piotr Canowiecki, ChinskiRaport.pl
  • Przemysław Kowalczyk, LEDIN Sp. Z o.o. Sp.k

W swoich wystąpieniach omawiali wybrane aspekty współpracy z przedstawicielami z HongKongu.

Program webinarium HKTDC

Aleksander Dańda przybliżył słuchaczom „Szanse i wyzwania z polskiej perspektywy”. Podczas przemówienia poruszył tematy takie jak „silne i słabe strony sceny społeczno–gospodarczo–politycznej HongKongu” oraz „szanse i wyzwania dla polskiego człowieka biznesu zorientowanego lokowaniem czasu i kapitału w HongKongu czy też Azji południowo-wschodniej”. Ważnym elementem wystąpienia Konsula Generalnego RP w HongKongu było wskazanie dwóch ścieżek wspomagających znalezienie odpowiedniego partnerstwa na rynku HK: HKTDC i PL HK Business Association.

Anna Dowgiałło omówiła „Możliwości biznesowe i instrumenty wsparcia online”. Przedstawiła zarówno ubiegłe wirtualne targi takie jak „Summer Sourcing Weeks | Go ONLINE (SSWGO)” które odbyły się 27 lipca – 7 sierpnia 2020, jak i nadchodzące wydarzenia Autumn Sourcing Week | Online (ASWO), które zaplanowane są na 16-27 listopada 2020.

Jako trzeci prelegent webinarium wypowiadał się Piotr Canowiecki z ChinskiRaport.pl, który w prosty sposób opisał „Aspekty bezpiecznego importu z Chin i Hongkongu”. Swoją prezentację podzielił na 4 części:

  • Negocjacje z kontrahentem
  • Certyfikacja produktów
  • Brak możliwości wyjazdu – jak sobie radzić 
  • Transport i odprawa celna

Opisał jak być profesjonalistą podczas negocjacji, jakich błędów nie należy popełniać, ale przede wszystkim co należy zrobić gdy nie możesz być osobiście podczas transakcji w Chinach.

Webinarium HKTDC uwieńczyło wystąpienie Przemysława Kowalczyka, który na bazie własnych doświadczeń opisał „Wirtualne targi – nowa rzeczywistość w handlu międzynarodowym”. Przybliżył słuchaczom różnicę pomiędzy targami online a osobistym uczestnictwem w wydarzeniu oraz ukazał benefity z wirtualnych targów.

Całe Webinarium możecie obejrzeć pod linkiem (hasło: wJr*c$+2)

Przyszłe webinaria HKTDC

Kolejne wydarzenie organizowane przez HongKong Trade Development Council odbędzie się w najbliższą środę 28 października br. Tematem przewodnim będzie „Online Business Opportunities for CEE and Countries via HongKong”.

Więcej nadchodzących wydarzeń HKTDC: https://event.hktdc.com/

O tym czym dokładnie jest HKTDC oraz jak kupować na ich stronie przeczytacie (tutaj).

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 8