Targi Global Sources 2023

Targi stanowią świetną okazję dla przedsiębiorców, aby rozwinąć swoją firmę i nawiązać nowe relacje biznesowe. Eksporterzy mogą podczas nich znaleźć nowych dostawców, a importerzy – klientów. Chiński rynek jest atrakcyjną opcją w obu przypadkach działalności. Warto więc zaznajomić się z jednymi z największych chińskich targów – Global Sources. Kiedy odbędą się Global Sources 2023?

Global Sources 2023

Czym jest Global Sources?

Global Sources to platforma B2B założona w 1971 roku z siedzibą w Hongkongu. Łączy ona kupców z dostawcami za pomocą platformy internetowej czy targów z różnych dziedzin. Jest to jeden z największych portali tego typu w skali globalnej. Więcej o platformie sprzedażowej przeczytasz w naszym przewodniku.

Kiedy i gdzie odbywa się Global Sources?

Od 2003 roku portal jest organizatorem targów Global Sources, w których udział biorą m.in. dostawcy korzystający z tej strony internetowej. Targi Global Sources odbywają się dwa razy do roku – w kwietniu i październiku w centrum wystawowo-handlowym AsiaWorld – Expo w Hongkongu.

Szkolenie: Import z Chin

Fazy targów Global Sources

Targi te podzielone są na trzy fazy:

Faza 1: 11 – 14 października 2023

 • Global Sources Consumer Electronics Show
 • Global Sources Electronic Components Show

Te dwa wydarzenia gromadzą producentów, pośredników, dostawców czy specjalistów z branży elektroniki. Wśród kategorii produktów, które można znaleźć podczas tej fazy targów Global Sources znajdą się: elektronika konsumencka, technologie inteligentnego domu, bezpieczeństwo, akcesoria elektroniczne czy elektronika mobilna. Wystawa podzielona będzie na pięć sekcji: produkty audio, wideo, elektronika automatyczna, elektronika zewnętrzna, baterie, komputery, urządzenia elektroniczne dla graczy, części elektroniczne. Targi mają szacunkowo przyciągnąć 2200 wystawców i 28 000 odwiedzjących.

Global Sources 2023 1

Faza 2: 18 – 21 października 2023

 • Global Sources Home & Kitchen Show

To targi skupione wokół artykułów kuchennych oraz domowych. Stanowią świetną okazję, aby zaznajomić się z nowymi trendami i technologiami w branży. Wystawa podzielona będzie na cztery pawilony: naczynia kuchenne i zastawa stołowa, produkty sezonowe, imprezowe, dekoracje do domu, produkty domowe. Szacunkowo targi mają przyciągnąć 500 wystawców i 29 000 odwiedzających.

 • Global Sources Mobile Electronics Show

Jest to największe na świecie wydarzenie w swojej branży, z szacowanymi 3000 wystawców i niespełna 30 000 odwiedzających. Wydarzenie podzielone będzie na jedenaście sekcji: strefa znanych marek, startupy, akcesoria, etui, produkty nadające się do noszenia, produkty do domu i kuchni, technologiczne prezenty, produkty ładujące, inteligentny dom i urządzenia, urządzenia mobilne, stoiska regionalne.

 • Global Sources Lifestyle Show

To nowa część targów, która będzie obejmowała takie sektory jak: domowe akcesoria, prezenty, produkty premium, inteligentne zabawki i gadżety, dekoracje świąteczne, artykuły biurowe, produkty zdrowotne i wellness.

 • Global Sources Smart Home, Security & Appliances Show

Wystawa podzielona będzie na pięć pawilonów: inteligentny dom, inteligentne oświetlenie, produkty bezpieczeństwa, urządzenia domowe i urządzenia kuchenne. Ta część ma zgromadzić 800 wystawców oraz 29 000 odwiedzających.

Global Sources 2023 2

Faza 3: 27 – 30 października 2023

 • Global Sources Fashion Show

Ta część targów podzielona jest na 15 sekcji: bielizna i piżamy, odzież sportowa, materiały, koronki & wykończenia, dzianiny & strefa dziecięca, codzienna odzież, skarpetki, legginsy, szaliki, rękawiczki, obuwie, akcesoria, okulary, biżuteria, torby, strefa projektantów. To wydarzenie, zamykające targi Global Sources ma szacunkowo zgromadzić 500 wystawców i 10 000 odwiedzających.

Global Sources 2023 3

Jak się zarejestrować na targi Global Sources?

Rejestrację na targi rozpocznij od założenia konta na stronie Global Sources.

Gdy już będziesz mieć własne konto, przejdź do rejestracji na wydarzenie, otwierając stronę internetową. Podczas rejestracji będzie trzeba zaznaczyć, na które targi się wybieramy oraz podać informacje takie jak:

 • imię i nazwisko
 • adres e-mail
 • numer telefonu
 • adres
 • firmę, którą reprezentujemy
 • dodatkowe informacje dotyczące aspektów biznesowych.

Przy przedterminowej rejestracji można wybrać, czy nasz identyfikator wstępu (admission badge) ma zostać wysłany na nasz adres korespondencyjny czy też odbierzemy go osobiście na targach. Posiadając identyfikator wstępu, można uczestniczyć w konferencjach czy umawiać się na indywidualne spotkania z wystawcami.

Przedterminowa rejestracja jest darmowa, a oprócz tego po jej dokonaniu otrzymamy informację np. o specjalnych ofertach hoteli dla uczestników targów.

Bezpłatna konsultacja

Czy warto uczestniczyć w targach Global Sources?

Targi Global Sources przyciągają tysiące przedsiębiorców – zarówno importerów, jak i eksporterów. Taka ilość firm pozwoli znaleźć dostawców oferujących najlepszą jakość w najkorzystniejszej cenie. Z kolei dziesiątki odwiedzających budują bazę potencjalnych klientów tak liczną, że poza targami nie dałoby się dotrzeć do tak wielu ludzi z tak wielu krajów. Obecność przedsiębiorców z różnych krajów również jest dużą zaletą targów, gdyż można dzięki temu uzyskać szeroki obraz rynku oraz – w zależności od potrzeb – zróżnicować czy to bazę dostawców czy klientów. Wydarzenia tego typu stwarzają także okazję, aby wymienić się doświadczeniami z innymi przedstawicielami swojej branży.

Poza wystawami podczas targów odbywają się także konferencje, na których poruszane są kwestie związane z branżą na przykład jak operować w danych sektorach czy jakie są przewidywane trendy. Pozwoli to poszerzyć swoją wiedzę, zyskać szerszą perspektywę oraz wyprzedzić konkurencję.

Inną kwestią, o której warto pamiętać, decydując się na udział w targach Global Sources, jest fakt, że dwa razy do roku, również w kwietniu i październiku, odbywają się największe chińskie targi – Canton Fair. Mają one miejsce w Kantonie w prowincji Guangdong i terminowo są bardzo zbliżone do targów Global Sources. Targi Kantońskie podobnie jak Global Sources podzielone są na trzy fazy, warto więc zaznajomić się z ich rozkładem i wybrać się na tę fazę, która najbardziej nas interesuje. W ten sposób za jednym razem można uczestniczyć w dwóch wydarzeniach o naprawdę dużych rozmiarach, co może stworzyć wiele nowych możliwości biznesowych. O tegorocznych targach Canton Fair można przeczytać w naszym artykule i wybrać odpowiednią dla siebie fazę.

Dodatkową zaletą jest fakt, że Hongkong położony jest niedaleko prowincji Guangdong, tak więc przejazd z jednych targów do drugich to kwestia niedługiej podróży pociągiem, promem czy samolotem.

Przy czym decydując się na wyjazd łączący oba targi, należy pamiętać, że o ile obywatele polscy mogą wjechać do Hongkongu bez konieczności wyrabiania wizy, o tyle aby wjechać na terytorium Chin kontynentalnych (Chińskiej Republiki Ludowej) jest ona już konieczna. A jeżeli zaplanowana podróż zakłada dwukrotne przekroczenie chińskiej granicy (np. w przypadku wizyty w Hongkongu w trakcie pobytu w Chinach kontynentalnych), wtedy należy się starać o wizę dwukrotnego/wielokrotnego wjazdu.

Targi Global Sources

Targi Global Sources – podsumowanie

 • Targi Global Source to wydarzenie organizowane przez platformę Global Sources, która zajmuje się łączeniem dostawców z kupcami.
 • Targi odbywają się dwa razy w roku i podzielone są na trzy fazy, z których każda zorientowana jest na inne grupy produktowe.
 • Targi stwarzają wiele możliwości zarówno dla importerów, jak i eksporterów.
 • Udział w targach jest darmowy dla odwiedzających.
 • Udział w targach Global Sources w Hongkongu można połączyć z wyjazdem na Targi Kantońskie.

Grafiki: globalsources.com; asiaworld-expo.com/newsletter/200607/index.htm

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2