Co prezydent Trump produkuje w Chinach?

Czy Donald Trump produkuje w Chinach flagi wyborcze na kampanię prezydencką 2020? Do prezydenckiej kampanii wyborczej w USA pozostały dwa lata, a pracownicy chińskich fabryk już ciężko pracują nad wytworzeniem tysięcy ogromnych flag promujących reelekcję Donalda Trumpa w 2020 roku. Ironicznym zrządzeniem losu, wyborcy aktualnego amerykańskiego prezydenta prawdopodobnie będą musieli zapłacić więcej za nowe gadżety wyborcze. Wszystko przez rozpoczętą przez samego Trumpa wojnę handlową z Chinami.

Co produkuje Trump w Chinach

Znajdująca się w prowincji Anhui (wschodnie Chiny) fabryka Jiahao Flag zanotowała niespotkany w tym okresie wzrost zamówień na banery wyborcze. Stało się to przed wejściem w życie ogłoszonych niedawno ceł na produkty importowane z Chin do Stanów Zjednoczonych. Związany z tym przewidywany wzrost cen może być powodem, dla którego sprzedaż flag w tej chwili kwitnie.

Szkolenie: Import z Chin

Wojna handlowa USA-Chiny

Wojna handlowa USA z Chinami stała się faktem w ostatnich tygodniach. Biały Dom ogłosił obłożenie chińskich towarów cłami importowymi o łącznej wartości 34 miliardów dolarów, na co Pekin odpowiedział cłami odwetowymi o tej samej wartości. Następnie administracja prezydenta Trumpa nałożyła dodatkowe sankcje na chińskie produkty o wartości 200 miliardów dolarów. W efekcie, taryfy doprowadzą do wzrostu cen produktów importowanych z Chin do Stanów Zjednoczonych. Jak na ironię, również gadżety wyborcze samego prezydenta USA znajdą się wśród drożejących produktów.

Czy Trump produkuje w Chinach banery wyborcze na kampanię w 2020 roku?

Opublikowane niedawno zdjęcia zrobione w firmie Jiahao Flag, ukazują chińskich pracowników fabryki szyjących wielkie amerykańskie flagi oraz banery ze sloganem wyborczym Donalda Trumpa na rok 2020: „Keep America Great!”. Fabryka wyprodukowała już ponad 90,000 flag i banerów na kampanię reelekcyjną prezydenta USA. Jest to zdumiewająca ilość w porównaniu z przeciętnymi zamówieniami w okresie znacznie poprzedzającym sezon kampanii wyborczej w USA.

Oficjalnie nie potwierdzono, że zamówienie na wyborcze gadżety pochodzi od osób związanych z Donaldem Trumpem. Oznaczałoby to, że prezydent USA zachęca do wspierania krajowej produkcji, nakłada sankcje na towary importowane z Chin, a jednocześnie sam korzysta z chińskich fabryk. Przykład produkcji flag na amerykańską kampanię prezydencką w czasie trwającej wojny handlowej USA z Chinami pokazuje, że Chiny w pełni zasłużenie nazywane są „fabryką świata”. Chiny posiadają rozbudowaną infrastrukturę, która pozwala na niedrogą produkcję towarów, a także mają możliwości, by produkować je w masowej ilości.

Źródło: https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-china-2020-campaign-flags-keep-america-great-trade-wars-tariffs-a8465621.html

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5