Chińskie Święto Pracy – majówka w Chinach

Święto Pracy obchodzone jest co roku na całym świecie, także w Azji. Chińskie Święto Pracy przypada na 1 maja. Dla Chińczyków oznacza to trzy dni wolnego, które mogą poświęcić na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Chinach, a także nieliczne, które przypada zawsze w ten sam dzień co roku. Większość firm jest wtedy nieczynna, dlatego warto tak zaplanować swój wyjazd służbowy do Chin, aby nie natknąć się na obchody Święta Pracy.

Chińskie Święto Pracy

Początek Międzynarodowego Święta Pracy w Chinach

W 1919 roku w Szanghaju chińska inteligencja zorganizowała pierwsze obchody Międzynarodowego Święta Pracy, aby uczcić ciężką pracę pracowników. Jednak święto oficjalnie zatwierdzono dopiero w 1949 roku. W czasach rewolucji kulturalnej Chińczycy obchodzili święto mające wyłącznie polityczny charakter – Dzień Majowy, któremu towarzyszyły liczne, uroczyste demonstracje oraz parady.

Jak Chińczycy spędzają swoją majówkę?

W Chinach w okresie Święta Pracy przypadają trzy dni wolne. Po wielu transformacjach w ciągu ostatnich lat, długi weekend nie różni się praktycznie niczym od naszej polskiej majówki. Jest to wspaniała okazja na spędzenie czasu z najbliższymi, spotkania ze znajomymi, a także wypad poza miasto na wycieczkę w ciekawe miejsca. To też czas na nadrobienie zaległości kulturalnych, dlatego wiele osób decyduje się na wizytę w kinie czy teatrze. Chińczycy rodzinnie wychodzą na ulice swoich miast, aby podziwiać zorganizowane przepiękne pokazy czy parady.

Chińska majówka to też wspaniała okazja dla miłośników zakupów, który z pewnością będą zachwyceni promocjami oraz zniżkami, jakie oferują dla nich liczne centra handlowe.

Najbardziej obleganymi miejscami przez Chińczyków w czasie Święta Pracy mogą być na pewno znane na całym świecie obiekty turystyczne. Jednym z nich jest Wielki Mur, który w tym czasie jest niesamowicie zatłoczonym miejscem. Innym takim miejscem jest kompleks pałacowo-parkowy Letniego Pałacu w Pekinie. Zdarza się, iż owe miejsca są już tak oblegane, że wstrzymywana zostaje sprzedaż biletów. Należy uważać także na główne ulice Szanghaju, gdyż na ulicach zbierają się ogromne grupy ludzi. Chińskie Święto Pracy jest bowiem okresem, gdzie wiele popularnych atrakcji jest zatłoczonych.

Planując wyjazd do Chin polecamy zapoznać się z naszym kalendarzem świąt w Chinach na rok 2022. Dzięki temu Twoja podróż będzie bardziej bezproblemowa i przyjemna.

Import z Chin w 2021

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0