Struktura chińskich inwestycji zagranicznych

Poniższa mapa przedstawia strukturę chińskich inwestycji zagranicznych. Są one ważną częścią chińskiej polityki ekonomicznej i są często określane jako „Go Out Policy” albo „Going Global Strategy”. Oznaczają bezpośrednie inwestycje w firmy zagraniczne, kupowanie gruntów, a także stawianie własnych fabryk.

chińskie inwestycje w firmy zagraniczne

Pięć krajów, w których Chińczycy inwestują najwięcej, to Australia, USA, Nigeria, Iran i Brazylia.

Większość inwestycji pochodzi z sektora energetycznego (121 miliardów USD). Chiński przemysł cierpi bowiem na stały niedobór zasobów naturalnych i szuka ich w każdym miejscu na świecie. Takie same są przyczyny rozwoju drugiego co do wielkości sektora inwestycji: metale (67 miliardów USD).

Chińczycy inwestują także bardzo dużo w sektory finansowe, przemysłowe i nieruchomości. Bogaci inwestorzy z Chin posiadają nieruchomości w prawie każdym większym mieście, kupno ziemi także jest uważane za korzystne, zwłaszcza w Europie, gdzie własne grunty mogą posłużyć jako przyczółek do dalszej ekspansji. Profil inwestycji staje się coraz bardziej zróżnicowany, wyraźny jest także trend wzrostu, uwaga Chińczyków w coraz większym stopniu skupia się na Europie i USA. Istnieją narzędzia, które pozwalają przyciągnąć inwestora z Chin także i do Polski.
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3