Chiński rynek złota dynamicznie się rozwija

Poniższa infografika przedstawia informacje o chińskim rynku złota, który ze względu na swój dynamiczny rozrost przyciągnął dużo uwagi z zewnątrz. Tak długo jak możliwości inwestycyjne w Chinach są ograniczone poprzez politykę ekonomiczną, tak długo złoto będzie postrzegane jako dobry wybór i bezpieczną inwestycję zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy i banki. Rząd także powiększa swoje rezerwy złota, które zdaniem niektórych analityków mogły osiągnąć 5000 ton. Jak prezentuje się chiński rynek złota?

Chiński rynek złota

Chiński rynek złota

Popyt na złoto stale rośnie w Chinach. Przykładowo, w 2013 roku 37 ton złotych monet zostało sprzedanych na tamtejszym rynku, chińscy kupcy odpowiadali za 15% światowego popytu. Same Chiny wydobyły 428,16 ton złota w 2013 roku, co oznacza 10% wzrostu wobec poprzedniego roku. Chińskie firmy wydobywcze zaczynają także działać na rynkach światowych, między innymi w Kirgistanie czy Brazylii.

Najprawdopodobniej Chiny prześcignęły Indie pod względem konsumpcji złota już w 2011 roku. Rok 2014 może przynieść nawet więcej zysków, ponieważ przypada po roku 2013 – w kalendarzu chińskim uważanym za przynoszący nieszczęście Roku Węża. Inna zmiana to dopuszczenie na chiński rynek firm zagranicznych i wprowadzenie transakcji całodobowych. Wszystkie te zmiany mogą się znacząco przyczynić do zaspokojenia rosnącego popytu.

złoto w Chinach
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

2.3 / 5. Ilość głosów: 9