Chiński rynek złota dynamicznie się rozwija

Poniższa infografika przedstawia informacje o chińskim rynku złota, który ze względu na swój dynamiczny rozrost przyciągnął dużo uwagi z zewnątrz. Tak długo jak możliwości inwestycyjne w Chinach są ograniczone poprzez politykę ekonomiczną, tak długo złoto będzie postrzegane jako dobry wybór i bezpieczną inwestycję zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy i banki. Rząd także powiększa swoje rezerwy złota, które zdaniem niektórych analityków mogły osiągnąć 5000 ton. Jak prezentuje się chiński rynek złota?

Chiński rynek złota

Popyt na złoto stale rośnie w Chinach. Przykładowo, w roku 2013 37 ton złotych monet zostało sprzedanych na tutejszym rynku, chińscy kupcy odpowiadali za 15% światowego popytu. Same Chiny wydobyły 428.16 ton złota w 2013 roku, co oznacza 10% wzrostu wobec poprzedniego roku. Chińskie firmy wydobywcze zaczynają także działać na rynkach światowych, między innymi w Kirgistanie czy Brazylii.

Najprawdopodobniej Chiny prześcignęły Indie pod względem konsumpcji złota już w 2011 roku. Rok 2014 może przynieść nawet więcej zysków, ponieważ przypada po roku 2013 – w kalendarzu chińskim uważanym za przynoszący nieszczęście Roku Węża. Inna zmiana to dopuszczenie na chiński rynek firm zagranicznych i wprowadzenie transakcji całodobowych. Wszystkie te zmiany mogą się znacząco przyczynić do zaspokojenia rosnącego popytu.

złoto w Chinach
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 3