Chiński nowy rok – dni wolne od pracy

Nadchodzący Rok Konia wiąże się nie tylko z wielkimi „wędrówkami ludów” na terenie Chin, które praktycznie paraliżują transport publiczny, lecz także z przerwami w pracy wielu chińskich urzędów, instytucji państwowych i uczelni. W praktyce pracodawcy prywatni i sektor usług nie są związani wymogiem wysłania pracowników na świąteczny urlop. Warto jednak wiedzieć, które dni zostały przez rząd oficjalnie ogłoszone jako wolne od pracy. Prezentujemy wam dni wolne od pracy w czasie trwania obchodów Chińskiego Nowego Roku. 

Chiński nowy rok – dni wolne od pracy

Chiński nowy rok 2014 – dni wolne od pracy

W tym roku święto przypada już 31 stycznia. Wbrew dotychczasowej tradycji wigilia święta nie jest wolna od pracy, co z pewnością utrudni Chińczykom powroty do domu.

Oficjalnie wolne od pracy są następujące dni: piątek 31 stycznia, sobota 1 lutego, niedziela 2 lutego, poniedziałek 3 lutego, wtorek 4 lutego, środa 5 lutego, czwartek 6 lutego.

dni wolne od pracy

Dodatkowymi dniami pracy będą niedziela 26 stycznia oraz sobota 8 lutego. Chińskie władze nakazują przychodzić do pracy w te dni, by uniknąć urlopów przedłużonych o weekendy i długotrwałego braku pracowników na stanowiskach pracy. A ci będą się musieli pogodzić z mocno skróconym świętowaniem.

Poczytaj więcej nt. Nowego Roku w Chinach

Chiński Nowy Rok 2014 – Symbolika roku konia
Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

2.6 / 5. Ilość głosów: 5