Chiński Nowy Rok 2017

Chiński Nowy Rok 2017 to najważniejsze nadchodzące chińskie święto. Decydując się na import z Chin, należy z dużym wyprzedzeniem planować dni wolne od pracy w Chinach. Dlatego też już dzisiaj trzeba pamiętać, że Chiński Nowy Rok wypada 28 stycznia 2017 roku.

Ustawowo dni wolne od pracy wypadają od 27 stycznia 2017 (piątek) do 2 lutego 2017 (czwartek). Jeżeli importujesz z Chin i chcesz odwiedzić chińskich partnerów biznesowych powinieneś to zrobić dopiero po 15 lutego, kiedy firmy będą funkcjonować normalnie a praca wróci do normy.

Poniżej przedstawiamy mini kalendarium związane z utrudnieniami występującymi w związku z obchodami Chińskiego Nowego Roku 2017.

Chiński Nowy Rok 2017

Chiński Nowy Rok 2017

DataWydarzeniaTransport Biznes
12-29 styczniaPrzygotowania do Chińskiego Nowego RokuKrajowy i lokalny transport bardzo utrudniony

 

 

Wygaszanie produkcji, wielu pracowników udaje się do domów
27 styczniaObchody Chińskiego Nowego RokuLokalny transport bardzo utrudniony

 

 

Sklepy, firmy i urzędy zamknięte.
28 stycznia

 

1 lutego

Chiński Nowy RokBrak utrudnieńSklepy, firmy i urzędy zamknięte.
2 lutegoOstatni dzień wolnego, część pracowników wraca do pracyKrajowy i lokalny transport bardzo utrudniony

 

 

Urzędy i banki oraz część firm i sklepów wraca do pracy
3-11 lutegoFestiwal LatarniKrajowy i lokalny transport bardzo utrudnionySklepy, firmy i urzędy otwarte.
Szkolenie Online: Import z Chin


Jak widać na powyższej tabeli, jeżeli chcesz uniknąć chaosu związanego z dniami wolnymi w Chińskim Nowym Roku 2017, zalecamy, aby nie udawać się do Chin w okresie od połowy stycznia do połowy lutego.

W szczególności, jeżeli planujesz odwiedzić fabryki czy swoich potencjalnych partnerów biznesowych powinieneś to zaplanować wcześniej lub dopiero w drugiej połowie lutego.

Jeżeli natomiast importujesz towary z Chin i złożyłeś zamówienie w chińskiej fabryce musisz pamiętać, że popyt na kontenery na trasie z Chin do Europy jest bardzo duży i należy się liczyć z wysokimi stawkami za fracht morski. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wysyłka towaru odpowiednio wcześniej lub po prostu po Chińskim Nowym Roku.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2