Chiński Nowy Rok 2016

Chiński Nowy Rok. Rok małpy. Kiedy się zaczyna i co oznacza? Już 8 Lutego 2016 roku zaczyna się w Chinach najważniejsze dla mieszkańców tego kraju święto. Księżycowy Chiński Nowy Rok. Warto uwzględnić tą datę w kalendarzu jeżeli prowadzimy interesy z Chinami ponieważ przez dwa tygodnie może to stanowić duże utrudnienie dla biznesu. Chińczycy hucznie będą celebrować, co niekorzystnie może wpłynąć na nasze wyjazdy służbowe do Chin. Warto wspomnieć, że poruszanie po Chinach w tym czasie może okazać się bardzo problematyczne.

Chiński Nowy Rok 2016

Chiński Nowy Rok 2016

Noworoczne wakacje mogę przeciągnąć się do dwóch tygodni. Jest to czas, który Chińczycy spędzają w gronie najbliższych – rodziny i przyjaciół. Często pracownicy fabryk podróżują tysiące kilometrów do swoich domów rodzinnych. Efektem tego jest częsty przestój w produkcji w wielu fabrykach w Chinach. Aby zapoznać się z innymi chińskimi świętami w 2016 roku zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem „Święta w Chinach w 2016 roku”.

Szkolenie: Import z Chin

Znaczenie symboliczne małpy

2016 rok jest rokiem zodiakalnej małpy, jednego z 12 zwierząt chińskiego horoskopu. Potrwa on do 27 Stycznie 2017 roku kalendarza juliańskiego, kiedy zostanie zastąpiony rokiem zodiakalnego kurczaka. 2016 rok jest 4713 rokiem chińskim. Ponadto każdy rok ma poza zwierzęciem w nazwie także symboliczny żywioł. W przypadku 2016 jest to symbol ognia.

Dla ludzi urodzonych w roku małpy, czyli na przykład w 1980, 1992, 2004 szczęśliwymi numerami okażą się 4 i 9. Kolorami natomiast: biały, niebieski i złoty. Chińczycy przywiązują dużą wagę do symboliki i numerologii.

Warto dodać, że wiele firm marek stara się zarobić na zodiakalnym nowym roku wydając na przykład limitowane edycje swoich produktów na przykład zegarków.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim naszym klientom i czytelnikom bloga samych sukcesów, zarówno w handlu z Chinami jak i życiu osobistym. Wszystkim, którzy planują razem z chińczykami celebrować ten ważny dla nich dzień życzymy udanej zabawy i miło spędzonego czasu.

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

2.5 / 5. Ilość głosów: 11