Chiński Nowy Rok – 2014, Rok Konia (Chińskie Święta)

Chiński Nowy Rok jest najważniejszym chińskim świętem, Chińczycy obchodzą je w rodzinnym gronie, jedząc, pijąc i puszczając fajerwerki. Tym razem, święto przypada dość wcześnie: już 31 stycznia. 2014 rok to w Chinach rok konia.

rok konia

Chiński kalendarz tradycyjny opiera się na cyklu księżycowym. Każdy rok jest reprezentowany przez zodiakalne zwierzę, rok 2013 to rok Węża, zaś nadchodzący 2014 rok należy do Konia. Związanym z Koniem żywiołem będzie Drewno, a według tradycji rok Drewnianego Konia przyniesie spełnienie długookresowych planów, jak także wiele szans na dalekie podróże i nieoczekiwane przygody.

Nieco bardziej przyziemne aspekty Nowego Roku także powinny być dostrzeżone. W Chinach oznacza on urlop dla wszystkich urzędników, zamknięte fabryki i miliony Chińczyków zmierzających w rodzinne strony. Nie jest to zatem najlepszy czas na odwiedzenie Chin, niezależnie od tego, czy przyjeżdżamy w celach biznesowych, czy turystycznych. Lepiej zatem będzie pozwolić Chińczykom świętować i przybyć do ich kraju nieco później.

Poczytaj o również o:

Chiński Nowy Rok 2015

chiński nowy rok 2015

Symbolika Roku Konia 2014

rok konia 2014

Kalendarz Świąt w Chinach

rok-weza-chiny

Szkolenie: Import z Chin