Chińska Licencja biznesowa

Weryfikacja chińskiej firmy – Chińska Licencja biznesowa najważniejszy dokument jaki należy sprawdzić jeżeli planujesz import z Chin.

Jeżeli handlujesz z Chinami warto poprosić naszych partnerów biznesowych o przesłanie podstawowych dokumentów w celu zmniejszenia ryzyka oszustwa. Warto na początku ustalić czy firma ma ważną rejestrację prawną w Chinach. Podstawowym dokumentem o jaki warto poprosić jest Chińska Licencja biznesowa (business license). Licencje tą musi posiadać każda legalnie działająca firma. Dokument ten mieści się na jednej podwójnej stronie, więc żadna firma nie będzie miała problemu ze zeskanowaniem go i przesłaniem do nas.

chińska licencja biznesowa

Jak sprawdzić samemu czy Chińska Licencja biznesowa jest autentyczna?

Jest to pierwszy krok do potwierdzenia istnienia chińskiej firmy. Dokument powinien wyglądać tak jak na powyższym zdjęciu. Do odczytania potrzebna jest znajomość języka chińskiego. Chińska licencja biznesowa ma też datę ważności,  dlatego upewnijmy się że ten termin nie miną. Ważne aby skan licencji był wyraźny i kolorowy, zmniejsza to prawdopodobieństwo tego, że dokument jest podrobiony.

eksport do chin

Warto dodać, że chińska licencja biznesowa jest najczęściej podrabianym dokumentem przez chińskich oszustów. Popularne jest też wysyłanie licencji innej firmy, tu oszust liczy na łatwowierność, lenistwo i skąpstwo (importer nie zleca weryfikacji dokumentu ani nie tłumaczy tekstu z licencji na język polski/angielski, zakładając że skoro jest jakiś dokument po chińsku to „na pewno jest dobry”) osoby prowadzącej import z Chin.

Warto jednak jeszcze dodać, że jeżeli firma ma rejestrację w Hongkongu firma przedstawi inną rejestracje, nie będzie posiadać dokumentu ze złotymi znakami ponieważ firma hongkońska nie jest upoważniona do działalności gospodarczej w Chinach kontynentalnych. Warto mieć to na uwadze planując zarówno import z Chin jak i chcąc rozpocząć eksport swoich produktów do Chin.

ChinskiRaport.pl może dla Ciebie zweryfikować chińską lub hongkońską licencje biznesową potwierdzając jej zgodność z chińskimi rejestrami rządowymi. Jeżeli nie masz żadnych dokumentów ale chcesz pozyskać dane chińskiej firmy nie ma problemu, napisz do nas! kontakt@ChinskiRaport.pl

Szkolenie: Import z Chin