Chińska Licencja Biznesowa

Chińska Licencja Biznesowa to najważniejszy dokument jaki należy sprawdzić jeżeli planujesz import z Chin. Handlując z Chinami, warto poprosić naszych partnerów biznesowych o przesłanie podstawowych dokumentów w celu zmniejszenia ryzyka oszustwa. Na początku trzeba ustalić, czy firma ma ważną rejestrację prawną w Chinach. Podstawowym dokumentem, o jaki należy poprosić, jest Chińska Licencja Biznesowa (ang. business license). Licencję tę musi posiadać każda legalnie działająca firma. Dokument mieści się na jednej podwójnej stronie, więc żadna firma nie będzie miała problemu ze zeskanowaniem go i przesłaniem do nas.

Chińska Licencja Biznesowa

Jak sprawdzić samemu, czy Chińska Licencja Biznesowa jest autentyczna?

Jest to pierwszy krok do potwierdzenia istnienia chińskiej firmy. Dokument powinien wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu. Do odczytania potrzebna jest znajomość języka chińskiego. Chińska licencja biznesowa ma też datę ważności,  dlatego upewnijmy się, że ten termin nie minął. Ważne, aby skan licencji był wyraźny i kolorowy, ponieważ zmniejsza to prawdopodobieństwo tego, że dokument jest podrobiony.

chińska licencja biznesowa
eksport do chin

Warto dodać, że chińska licencja biznesowa jest najczęściej podrabianym dokumentem przez oszustów. Popularne jest też wysyłanie licencji innej firmy. Tu oszust liczy na łatwowierność, lenistwo i skąpstwo osoby prowadzącej import z Chin. Importer często nie zleca bowiem weryfikacji dokumentu, ani nie tłumaczy tekstu z licencji na język polski/angielski, zakładając, że skoro jest jakiś dokument po chińsku, to „na pewno jest dobry”.

Ponadto, jeżeli firma ma rejestrację w Hongkongu, to przedstawi inną rejestrację. Nie będzie ona posiadać dokumentu ze złotymi znakami, ponieważ firma hongkońska nie jest upoważniona do działalności gospodarczej w Chinach kontynentalnych. Trzeba mieć to na uwadze, planując zarówno import z Chin, jak i chcąc rozpocząć eksport swoich produktów do Chin.

Szkolenie: Import z Chin

ChinskiRaport.pl może dla Ciebie zweryfikować chińską lub hongkońską licencje biznesową, potwierdzając jej zgodność z chińskimi rejestrami rządowymi. Jeżeli nie masz żadnych dokumentów, ale chcesz pozyskać dane chińskiej firmy, nie ma problemu, napisz do nas! kontakt@ChinskiRaport.pl

Oceń post

4 / 5. Ilość głosów: 15