China Homelife – podsumowanie

W dniach 29-31 maja odbyły się targi China Homelife Poland i China Machinex, czyli największe targi dostawców z Chin w Polsce. Wydarzenie to miało miejsce w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Podczas trwającej trzy dni imprezy targowej początkujący i doświadczeni importerzy mogli osobiście spotkać się z przedstawicielami chińskich firm, a także obejrzeć na żywo oferowane przez nich produkty. Również my jak co roku odwiedziliśmy to wydarzenie.

China Homelife - podsumowanie

Wyszukanie partnera biznesowego na targach

Uczestnictwo w chińskich targach to bardzo skuteczna metoda znalezienia chińskiego kontrahenta. Jednakże, wyjazd na targi branżowe w Chinach (na przykład Targi Kantońskie, największe targi w Chinach) to często duży wydatek dla początkującego importera. Dlatego ten sposób nawiązania relacji biznesowych z Chińczykami opłaca się przy większych zamówieniach. Z drugiej strony, istnieją możliwości, aby spotkać potencjalnych chińskich partnerów również w Polsce. Tego typu wydarzeniem są właśnie targi China Homelife, które odbywają się wiosną w okolicach Warszawy.

Szkolenie: Import z Chin

Podczas China Homelife importerzy mogą zapoznać się z wyrobami oferowanymi przez dostawców z Chin. Jest to dobra okazja do nawiązania kontaktów biznesowych. Na targach możemy porozmawiać na żywo z przedstawicielami chińskich firm, a także dokładnie obejrzeć produkty. Są to możliwości, których nie daje nam przeszukiwanie ofert w serwisach internetowych.

China Homelife i China Machinex 2019 – podsumowanie

Według statystyk przedstawionych przez organizatora, na targach pojawiła się rekordowa ilość 1600 wystawców z Chin, w sumie oferujących ponad 50 tysięcy produktów. Podczas tegorocznej edycji na stoiskach można było spotkać chińskie firmy z branż takich jak:

  • wyposażenie wnętrz
  • oświetlenie
  • odzież i tekstylia
  • meble
  • upominki
  • elektronika
  • materiały budowlane
  • żywność.

Ponadto w ramach odbywających się równolegle China Machinex chińscy producenci zaprezentowali towary z kategorii: maszyny do obróbki metalu, maszyny do pakowania i drukowania, maszyny budowlane, elektryczność i nowa energia, części samochodowe i akcesoria, sprzęt budowlany i narzędzia, maszyny do przetwarzania żywności, części zamienne.

Oprócz możliwości obejrzenia produktów na stoiskach, przedsiębiorcy mogli również umówić się z chińskimi firmami w specjalnej strefie match-making. Spotkania zostały zaaranżowane tak, aby potencjalni partnerzy byli jak najbardziej dopasowani do potrzeb polskich importerów.

Dodatkowo uczestnicy targów wysłuchali panelów eksperckich. W trzech blokach seminaryjnych specjaliści omówili jak bezpiecznie importować z Chin oraz jak transportować towar. Odwiedzający targi Homelife mogli również wziąć udział w imprezach towarzyszących takich jak Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej oraz targi Export Expo.

Od początku istnienia China Homelife Poland ChinskiRaport jest partnerem wydarzenia. Co roku odwiedzamy targi. Spotykamy się z importerami na naszym stoisku i bierzemy udział w panelach eksperckich.

Import z Chin w 2021

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tegorocznej edycji China Homelife.

China Homelife
chińscy dostawcy w Polsce
chińskie targi w Polsce
China Homelife Poland
targi China Homelife
targi Homelife

Oceń post

0 / 5. Ilość głosów: 0