Bankructwa chińskich fabryk

Tak jak informowaliśmy wcześniej, Chiny wróciły już do pracy po koronawirusie. Fabryki funkcjonują normalnie i realizują zamówienia importerów. Jednakże, nie wszystkie firmy zdołały przetrwać ciężki okres jakim był przestój wywołany epidemią. W związku z tym zwracamy uwagę na wzmożone bankructwa chińskich fabryk. Zamkniętych zostało już pół miliona firm. Zachowaj ostrożność przy współpracy z chińskimi fabrykami i pamiętaj o ich weryfikacji.

bankructwa chińskich fabryk

Zajmując się weryfikacją chińskich firm na co dzień, spotykamy się z różnego rodzaju oszustwami z ich strony. Znane przykłady to m.in. oszustwo na duże zamówienie czy na podmianę numeru konta. Ponadto, ostatnio obserwujemy falę oszustw związanych z produktami medycznymi i ochronnymi z Chin. Informowaliśmy o tym już we wcześniejszych artykułach. Nagminnie pojawiają się fałszywe certyfikaty, nieuczciwi dostawcy urywają kontakt po otrzymaniu przedpłaty lub firma oferująca produkty po prostu nie istnieje.

Jednakże, zawsze podkreślamy, aby nie sprawdzać wyłącznie nowych dostawców, z którymi jeszcze nie nawiązaliśmy współpracy. Należy również weryfikować obecnych partnerów. W Chinach nie tylko dochodzi do oszustw, które opisujemy. Trzeba także pamiętać, że jest to gospodarka w dużej mierze oparta na wolnym rynku i co roku setki tysięcy chińskich firm i fabryk bankrutuje. Po ciężkim okresie jakim była epidemia koronawirusa w Chinach, ta fala będzie jeszcze większa, jako że wiele fabryk po prostu nie jest w stanie wrócić do pracy. Wiele przedsiębiorstw nie było w stanie przetrwać zastoju związanego z epidemią i kwarantanną.

Szkolenie: Import z Chin

Bankructwa chińskich fabryk po koronawirusie

Według oficjalnych informacji, w pierwszym kwartale w Chinach zamknięto aż 460 000 chińskich firm. Gdy sytuacja epidemiologiczna całkowicie się ustabilizuje, możemy spodziewać się dalszego wzrostu tej liczby. Już teraz wiele przedsiębiorstw jest na skraju bankructwa, tyle tylko, że nie ogłosiły jeszcze upadłości.

Niestety, bankructwa chińskich fabryk mogą również wywołać pewne oszustwa z ich strony. Właściciele firmy w Chinach, spodziewając się, że zostanie zamknięta, mogą wykorzystać ostatnią okazję do nawiązania transakcji i zarobienia pieniędzy za towar, którego w rzeczywistości nigdy nie wyślą. We wcześniejszym wpisie podaliśmy przykłady oszustw chińskich fabryk.

Wiemy, że czujność jest uśpiona wśród wielu importerów, którzy od dawna współpracują z jednym partnerem. Jednak nawet jeśli współpracujesz z jedną firmą od wielu lat, nie oznacza to, że aktualnie wszystko jest OK i że nie natkniesz się na problemy z tym dostawcą. Dlatego zalecamy, aby zweryfikować taką firmę i zobaczyć czy nie znajduje się w upadłości bądź postępowaniu naprawczym. Zapraszamy do kontaktu.

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7