HKTDC Autumn Sourcing Week ONLINE 2020

W dobie koronawirusa, słynący z organizacji wielu wydarzeń targowych Hongkong, proponuje alternatywę dla odbywających się na jego terenie tego typu przedsięwzięć. Już 16 listopada ruszają organizowane przez HKTDC (Hong Kong Trade Development Council) targi wielobranżowe Autumn Sourcing Week ONLINE 2020. Do 27 listopada kupujący z całego świata będą mieli okazję do zapoznania się z ofertami ponad tysiąca wystawców, bez konieczności wyprawy do Chin. Przedstawiamy szczegóły związane z tym ogromnym wydarzeniem w formie online.

Autumn Sourcing Week ONLINE

Czym jest Autumn Sourcing Week ONLINE 2020?

Tak jak w przypadku omawianych niedawno Targów Kantońskich Online, hongkońskie targi również przenoszą się do sieci internetowej. Mają na celu umożliwienie transakcji handlowych między importerami oraz eksporterami, wykorzystując do tego zaawansowane technologie oraz zasoby online. Takie rozwiązanie pozwoli na zgromadzenie w jednym miejscu produktów z różnych branż, które uczestnicy będą mogli z łatwością przeglądać. Podczas targów, kupujący będą mieli dostęp do oferty towarów takich jak:

 • elektronika
 • sprzęt gospodarstwa domowego
 • oświetlenie
 • oświetlenie zewnętrzne
 • ekotechnologia
 • prezenty
 • zabawki
 • produkty dziecięce
 • artykuły papiernicze
 • artykuły optyczne
 • zegary i zegarki.
ASWO - Branże

Jakie możliwości daje Autumn Sourcing Week ONLINE 2020?

Intelligence Hub

Oprócz bogatej oferty towarów, podczas Autumn Sourcing Week ONLINE będzie można również uzyskać dostęp do cyklu webinarów, nazwanych „Intelligence Hub”. Uczestnicy targów będą mieli możliwość zapoznania się ze spostrzeżeniami oraz opiniami specjalistów z wybranej branży. Jest to doskonała okazja do zgłębienia informacji na temat rozwoju konkretnego rynku oraz obecnych na nim trendów. Co istotne, nie musimy martwić się o nieznajomość języka chińskiego. Webinary prowadzone po chińsku, będą symultanicznie tłumaczone na język angielski. Należy pamiętać, że wszystkie webinary odbywać się będą zgodnie z lokalnym czasem w Hongkongu, chyba że będzie podana na ten temat inna informacja.

ASWO - Webinary

Click2Match

Jest to nowa platforma dopasowywania biznesowego, zastosowano już podczas targów HKTDC Summer Sourcing Weeks Go ONLINE. Odbyły się one w dniach 26 lipca – 7 sierpnia 2020 roku. Wyposażona w obsługę AI (Artificial Intelligence), zapewnia szereg narzędzi online przydatnych zarówno dla wystawców, jak i kupujących. Najważniejszą funkcją platformy jest ułatwienie obu stronom nawiązania kontaktu w formie konwersacji na czacie w czasie rzeczywistym lub na wideo. Służy do planowania rozmów online z naszym potencjalnym dostawcą, a także umożliwia branie udział w spotkaniach prowadzonych przez ekspertów.

Obecna sytuacja pandemiczna stanowi znaczne utrudnienie dla kontaktu importera z eksporterem. Click2Match jest tutaj kluczem do rozwiązania problemu, który dotyczy jednego z najważniejszych aspektów wymiany handlowej.

Click2Match

Jak wziąć udział w Autumn Sourcing Week ONLINE 2020?

W celu skorzystania z szeregu możliwości, jakie zapewnią swoim uczestnikom targi Autumn Sourcing Week ONLINE, należy założyć konto na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Można to zrobić całkowicie za darmo. Do procesu rejestracji przejdziemy poprzez wybranie opcji „To Visit” lub „To Exhibit” (w zależności od tego, czy jesteśmy osobą kupującą, czy sprzedającą) na głównej stronie witryny.

Rejestracja

Po wybraniu możliwości dotyczącej kupującego, zostaniemy przekierowani do panelu rejestracyjnego. Następnie musimy wypełnić wszystkie niezbędne informacje oznaczone czerwoną gwiazdką. Podajemy swoje dane osobowe, dane naszej firmy oraz kraj pochodzenia, a także informacje kontaktowe. Osoby, które posiadają już konto na HKTDC, mogą się uprzednio zalogować, aby ich dane zostały wprowadzone przez system automatycznie.

Poniżej znajdziemy również miejsce na podanie szczegółów dotyczących branży naszej firmy. Zostaniemy poproszeni o podanie krótkiego opisu naszej działalności oraz rodzaju świadczonych przez nią usług. Wyświetli się nam także lista wszystkich zaplanowanych podczas wydarzenia webinarów wraz z ich tematyką, a także datą i godziną rozpoczęcia. Sekcja ta ma na celu zgromadzenie informacji potrzebnych do utworzenia naszego konta w usłudze Click2Match. Na ich podstawie platforma będzie mogła dopasować dostawców odpowiednio do naszych preferencji.

Po zakończeniu procesu rejestracji, wszyscy uczestnicy otrzymają osobną wiadomość na swój adres e-mail, zawierającą link do aktywacji konta Click2Match. Wiadomość aktywacyjna zostanie dostarczona między 9 a 13 listopada 2020 roku.

Dlaczego warto wziąć udział w Autumn Sourcing Week ONLINE 2020?

Organizowane przez HKTDC targi Autumn Sourcing Week ONLINE 2020 są znakomitą okazją do nawiązania współpracy handlowej zarówno dla wystawców, jak i kupujących. Dopracowany system pozwoli uczestnikom na łatwe wyszukanie oraz zakup interesujących ich towarów. Umożliwi również zapoznanie się z opiniami i przemyśleniami ekspertów podczas licznych webinarów, dając im wgląd do świata wybranych branż.

Ponadto, wykorzystanie platformy Click2Match dopasuje sprzedających do naszych preferencji, by wspomóc nas w poszukiwaniach. Znacznie ułatwi kontakt obu osobom transakcji, pozwalając im na zaplanowanie spotkania online w celu omówienia warunków wymiany handlowej. Zdecydowanie warto więc dołączyć do grona kilkunastu tysięcy uczestników z całego świata i sprawdzić, co mają do zaoferowania hongkońskie targi Autumn Sourcing Week ONLINE 2020.

Udział w ASWO

Podsumowanie

W ostatnim czasie coraz więcej targów handlowych przenosi się do sfery online. Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, możemy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości również kolejne takie wydarzenia odbywać się będą w formie wirtualnej. Mimo że nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu z naszym potencjalnym partnerem biznesowym, to organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby ułatwić nam dokonywanie transakcji. Jest to okazja dla kupujących z różnych zakątków świata, aby bez konieczności planowania wyjazdu do Azji mogli nawiązać współpracę z chińskim dostawcą.

Bezpłatna konsultacja

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 7