Artykuły optyczne z Chin

Polskie firmy coraz częściej zaopatrują się na rynku chińskim. Skłaniają je do tego niższe ceny i dobra jakość towaru. Ostatnimi czasy wiele przedsiębiorstw pragnie nawiązać współpracę handlową z chińskimi spółkami, rozszerzając działalność swojej firmy. Jednymi z często sprowadzanych produktów są artykuły optyczne z Chin.

artykuły optyczne z Chin

Gdzie produkuje się artykuły optyczne w Chinach?

Artykuły optyczne jak i maszyny przeznaczone do ich tworzenia są produkowane na południowo-wschodnim wybrzeżu. Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem artykułów takich jak okulary, oprawki, soczewki i inne znajdują się przede wszystkim w prowincjach Fujian, Zhejiang i Guangdong.

Wiele producentów oprawek znajduje się w Wenzhou, Zhenjiang oraz Xiamen. Szeroką gamę futerałów na oprawki i pudełek na soczewki można znaleźć w Wuxi, Wenzhou, Zhenjiang, Dongguan i Kantonie. Soczewek warto szukać w Wenzhou, Kantonie, Xiamen i Shenzhen.

Artykuły optyczne z Chin - mapa zagłębi

Import artykułów optycznych z Chin – cło

Kiedy zdecydujemy się na związanie współpracy z przedsiębiorstwami chińskimi, musimy pamiętać o opłatach, jakie będą nas obowiązywały przy imporcie towarów. Należy sprawdzić cło oraz obliczyć wszystkie interesujące nas stawki przewozowe. Pomoże nam w tym kalkulator opłat celnych.

Przygotowaliśmy również cła dla kilku produktów optycznych wyszukanych w systemie ISZTAR.

Przykładowe stawki celne na artykuły optyczne z Chin

Nazwa produktu – kod celny – stawka celna

  • Futerał na okulary (4202 11 10 10) – 3%
  • Oprawki z soczewkami (9004 90 10) – 2.9%
  • Soczewki kontaktowe (9001 30 00 00) – 2.9%
  • Soczewki okularowe jednoogniskowe (9001 40 41 00) – 2.9%
  • Maszyny optyczne (9018 50 90 00) – 0%.
Import z Chin w 2021

Targi handlowe odbywające się w Chinach

Dla firm szukających nowych możliwości i pragnących rozwijać swoją działalność, targi w Chinach są najlepszą możliwością do wkroczenia na jeden z największych rynków świata i poszerzenia horyzontów. Imprezy te pozwalają nam na poznanie nowych marek i prezentowanych przez nie technologii oraz oferowanych produktów i nawiązania współpracy. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa kilka wartych uwagi targów medycznych w Chinach.

China (Shanghai) International Optics Fair (SIOF)
Miejsce: Shanghai World Expo Exhibition and Convention Center, Szanghaj
Strona internetowa: siof.cn/eng/main.php

Targi, na których wystawiane są różnego przeznaczenie okulary, szkła, soczewki, oprawki i materiały do ich wykonywania oraz akcesoria optyczne.

The Health Industry Summit
Miejsce: National Convention and Exhibition Center, Szanghaj
Strona internetowa: thishealthsummit.com/en

Targi zrzeszające CMEF, Pharmacia i API China. Oferują szeroki zakres produktów oraz technologii medycznej z różnych dziedzin.

China International Medical Equipment Fair (CMEF)
Miejsce: National Convention & Exhibition Center, Szanghaj
Strona internetowa: cmef.com.cn/g1225.aspx

Targi nastawione na prezentowanie nowej technologii w sprzęcie wielu gałęzi medycyny i farmacji.

P-Mec China
Miejsce: Shanghai New International Expo Centre (SNIEC), Szanghaj
Strona internetowa: cphi.com/en/home.html

Targi technologii i artykułów medycznych oraz farmaceutycznych, odwiedzane rokrocznie przez dziesiątki tysięcy wystawców i inwestorów.

Artykuły optyczne z Chin – obowiązki importera i certyfikaty

Chcąc importować produkty z Chin, należy pamiętać o certyfikatach, które wymagane są do sprowadzania niektórych artykułów. W tym przypadku jest to oznaczenie CE, mówiące o jakości i bezpieczeństwie wyrobów. Uznawane jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Okulary, także przeciwsłoneczne, podlegają pod rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz REACH. Soczewki podlegają pod dyrektywę o wyrobach medycznych.

Artykuły opatrzone oznaczeniem CE muszą więc spełniać minimalne kryteria ustanowione w dyrektywach danego produktu, aby były w stanie przedostać się na rynek EU. Przykładowymi produktami, potrzebującymi tego certyfikatu są wszelkiego rodzaju maszyny optyczne oraz szkła i soczewki, jako artykuły medyczne korygujące. W sprawdzeniu, które produkty wymagają oznaczenia, może pomóc strona Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

W przypadku futerałów oraz oprawek z soczewkami obowiązuje kontrola przywozu z racji konwencji CITES.

Import artykułów optycznych z Chin – podsumowanie

Zagłębia produkcyjne artykułów optycznych w Chinach to przede wszystkim prowincje: Fujian, Zhejiang, Guangdong i Jiangsu. Cło na takie wyroby nie jest wysokie. Należy pamiętać o wymaganiach na rynku UE, m.in. oznaczeniu CE.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sprowadzaniem towarów z Państwa Środka, zapoznaj się z naszym poradnikiem o imporcie z Chin krok po kroku.

Przeczytaj o wymaganiach i wiele więcej przy imporcie okularów przeciwsłonecznych z Chin.

Szkolenie: Import z Chin


Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 2