Artykuł ChinskiRaport.pl na portalu „Niemczyk i Wspólnicy – serwis informacyjny”

Chinskiraport.pl przygotował artykuł, który pojawił się na portalu „Niemczyk i Wspólnicy – serwis informacyjny”. Zapraszamy do lektury.

Chiny w dalszym ciągu są główną siłą produkcyjną na świecie, wymiana towarowa między Polską a Chinami cały czas się zwiększa. Polscy biznesmeni, zresztą jak na całym świecie, chętnie importują dobra z Chin, gdzie produkcja jest bardziej opłacalna. Niestety, poza producentami i importerami okazję do korzyści dostrzegli także chińscy przestępcy. Przyjrzymy się, jak działa proceder wyłudzania przedpłaty od uczciwego przedsiębiorcy.
Chinskiraport.pl - NiwSerwis

Do nadużyć dochodzi dość często m.in. dlatego, że bariera kulturowa czy językowa ułatwia działanie chińskim naciągaczom. Zamawiając towar często nie sprawdzamy dokładnie danych naszego kontrahenta. Często nie wiemy nawet, czy firma w ogóle istnieje. Sugerujemy się tylko ładnie wyglądającą stroną internetową i dobrym angielskim osoby, z którą kontaktujemy się mailowo bądź telefonicznie. Jednak może, niestety, okazać się, że profesjonalny i responsywny dialog skończy się z dniem, kiedy przelejemy pieniądze. Wtedy dopiero zaczynamy się zastanawiać, co się właściwie stało i szukać pomocy. Niestety, na tym etapie jest już przeważnie za późno, a szansa na odzyskanie naszych pieniędzy praktycznie nie istnieje.

Czytaj więcej na NiwSerwis.pl
Szkolenie: Import z Chin