Targi Ambiente 2024

Najlepszym sposobem do nawiązania współpracy handlowej z chińskim dostawcą jest udział w targach, które umożliwiają weryfikację zarówno producenta, jak i oferowanego przez niego produktu. Po kilku latach przestoju spowodowanego pandemią, targi na nowo zaczynają prosperować. Obecnie nie jest konieczny wyjazd do Chin, gdyż wielu chińskich wystawców spotkać można na targach międzynarodowych organizowanych w Europie, czego idealnym przykładem są targi Ambiente. Co można zobaczyć na targach Ambiente 2024?

Ambiente 2024

Czym są targi Ambiente?

Idealną okazją do nawiązania współpracy z chińskim producentem są organizowane we Frankfurcie nad Menem, największe na świecie targi dóbr konsumpcyjnych – Ambiente, na których prezentowane są najnowsze produkty i innowacje ze świata dekoracji i upominków.

Targi Ambiente przeznaczone są wyłącznie dla branżystów oraz podzielone są tematycznie na cztery części: dining, giving, living oraz working.

Sekcja dining

Część dining zajmuje się wszelkimi innowacjami, mającymi na celu ułatwienie gotowania i prowadzenia domu, podkreślając wagę niezapomnianego przeżycia, jakim jest wspólne spożywanie posiłków. W sekcji tej można zatem odnaleźć szeroką gamę produktów, m.in.: skarby zastawy stołowej, innowacyjne akcesoria i dekoracje kuchenne, rozwiązania do przechowywania oraz małe urządzenia elektryczne.

Sekcja giving na targach Ambiente 2024

Część giving jest odpowiedzią na przyszłe trendy ze świata upominków, kładąc nacisk na istotę kultury wręczania prezentów we współczesnym świecie. Na każdym kroku sekcji giving napotkać można unikatowe inspiracje prezentowe. Do grupy produktów wystawianych w tej części targów należą: personalizowane upominki, pamiątki, artykuły papiernicze i biurowe, przybory szkolne, zdobne opakowania, a nawet biżuteria.

Sekcja living

Część living skupia w sobie wszelkie pomysły dla wyposażenia domu, a prezentowane rozwiązania są tak różnorodne, by zadowolić wielbicieli każdego stylu. Do gamy oferowanych produktów należą: unikatowe meble, oprawy oświetleniowe, najnowsze trendy w wystroju wnętrz, tekstylia, obrazy, zapachy do pomieszczeń, a także artykuły ogrodnicze.

Sekcja working na targach Ambiente 2024

Najnowsza część working zajmuje się innowacjami w świecie pracy, uwzględniając również aspekt pracy zdalnej i powstałych z tego względu biur w przestrzeniach domowych. W tej części targów prezentowane produkty dotyczą umeblowania i udekorowania biur, technologii i artykułów biurowych, a także najnowszych rozwiązań do pracy zdalnej i związanych z nią konferencji, odpowiedniej akustyki oraz rozplanowania pomieszczeń.

Bezpłatna konsultacja

Kiedy i gdzie odbywają się targi Ambiente 2024?

Kolejna edycja targów Ambiente 2024 odbędzie się w terminie 26-30.01.2024 r. w centrum wystawienniczym Messe we Frankfurcie.

Wstęp jest płatny, a przed wejściem należy zakupić bilety. Istnieje możliwość zakupu biletów na miejscu w dniu wydarzenia, jednak warto dokonać zakupu wcześniej drogą internetową, gdyż ceny są wtedy niższe.

Ambiente 2024 Messe Frankfurt

Dlaczego warto wziąć udział w targach Ambiente 2024?

Targi Ambiente są wydarzeniem na ogromną skalę. Ostatnie wydarzenie z 2023 roku przekroczyło wszelkie oczekiwania, uzyskując znacznie wyższe wyniki niż targi sprzed pandemii. 4561 wystawców zaprezentowało swoje produkty 154 000 gościom z ponad 170 krajów, a ekspozycje zajęły całe, liczące ponad 350 tysięcy metrów kwadratowych, centrum wystawiennicze.

Mimo kilkuletniego przestoju spowodowanego pandemią, zainteresowanie targami nieustannie wzrasta, a oferta produktów z roku na rok staje się coraz bogatsza. Targi te stanowią zatem idealną okazję, aby poznać szeroką gamę wystawców oraz proponowanych przez nich produktów i ostatecznie nawiązać owocną współpracę.

Aby zapoznać się z ofertą i ułatwić poruszanie się po targach Ambiente 2024, powstała aplikacja mobilna “Navigator Ambiente”. Możliwe również będzie skorzystanie z darmowego Wi-Fi na terenie wydarzenia.

Ambiente 2024 Frankfurt

Co warto wiedzieć przed uczestnictwem w targach, pragnąc nawiązać współpracę z chińskim kontrahentem?

Przede wszystkim należy pamiętać o istocie wizytówek biznesowych w chińskiej kulturze biznesu. Warto przygotować zapas wizytówek z naszym imieniem i nazwiskiem, nazwą firmy oraz danymi kontaktowymi w dwóch językach, tak aby z jednej strony wizytówka była w języku polskim, a z drugiej w języku angielskim bądź chińskim. Niezwykle istotną kwestią, o której nie można zapomnieć jest tradycja zarówno wręczania, jak i przyjmowania wizytówek oburącz, pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Po otrzymaniu wizytówki należy przeczytać jej zawartość, a następnie włożyć do wcześniej przygotowanego etui na wizytówki. Absolutnie nie można wizytówki zagiąć ani włożyć do tylnej kieszeni spodni, gdyż byłoby to oznaką braku szacunku. Obecnie jednak część chińskich producentów zastępuje tradycyjne wizytówki kodami QR na aplikacji WeChat, dlatego warto przed udziałem w targach przygotować się na taką możliwość i wcześniej pobrać aplikację.

Pierwsze wrażenie w relacjach biznesowych jest niesłychanie istotne, dlatego zaleca się przed udziałem w targach przygotować listę pytań do dostawców oraz odpowiedzi na ich ewentualne pytania, aby zaprezentować się w ich oczach od jak najbardziej profesjonalnej strony. Nie czuj się zobowiązany do złożenia zamówienia na miejscu, gdyż lepiej jest uzyskać próbkę oraz wstępną cenę za zamówienie, a szczegóły dopracować już po targach.

Źródło zdjęć: Ambiente

Szkolenie: Import z Chin

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 1