Alibaba zakazuje sprzedaży maseczek do Polski

Z dniem 20.03.2020 r. Alibaba ogłosiła, że zakazuje swoim sprzedawcom sprzedaży maseczek medycznych oraz produktów do dezynfekcji polskim klientom i odbiorcom. Zawieszenie sprzedaży do Polski wejdzie w życie 24.03.2020 roku.

Alibaba zakazuje sprzedaży maseczek do Polski

Uwaga, poniższe wiadomości nie są już aktualne. Zakaz został już zniesiony. Aktualizacja znajduje się w tym artykule.

Taki komunikat pojawił się na oficjalnej stronie Alibaba.com i został skierowany do wszystkich sprzedawców oferujących takie produkty jak:

  • maski medyczne
  • maski ochrone
  • żele antybakteryjne
  • rękawiczki ochronne
  • kombinezony ochronne
  • i inną odzież ochronną.

Alibaba zakazuje sprzedaży maseczek – Komunikat


Drogi Sprzedawco z Platformy Alibaba:

Ponieważ Polski rząd wymaga, aby witryny handlu elektronicznego nie mogły sprzedawać masek i produktów dezynfekujących na terytorium Polski. W związku z tym Alibaba International zawiesiła sprzedaż tych produktów Polskim nabywcom od 24 marca 2020 r. Niniejsze ogłoszenie zostanie opublikowane 20 marca 2020 r. I wejdzie w życie 24 marca 2020 r.

Sprzedawcy proszeni są o właściwą obsługę zamówień na maski i płyny dezynfekujące, które są aktualnie w tranzycie. Od 24 marca nie będą dalej sprzedawać takich produktów polskim nabywcom.

Będziemy nadal zwracać uwagę na odpowiednie zmiany zasad w różnych krajach i odpowiednio dostosowywać zasady kontroli platformy. Jeśli masz jakieś pytania, możesz sprawdzić FAQ poniżej lub zadzwonić pod numer 400-826-1688.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie!

Pełna teść komunikatu dostępna jest na tej stronie.

Szkolenie: Import z Chin

Odpowiedzi na pytania FAQ – zakaz na Alibaba

1. Jaki jest zakres produktów zabronionych do wysyłki do Polski?

Produkty zakazane do wysyłki do Polsce to maski i produkty dezynfekujące, takie jak maski medyczne, zwykłe maski, mydło do rąk, produkty do dezynfekcji na bazie alkoholu itp.

2. Co z zamówieniami w tranzycie?

Zamówienia w tranzycie czyli wysłane przed 24 marca 2020 r. mogą być realizowane normalnie. Po 24 marca 2020 (włącznie) proszę nie sprzedawać masek i produktów do dezynfekcji polskim kupującym.

3. Które kraje oprócz Polski również mają obostrzenia?

Jeśli pojawią się nowe kraje, ogłosimy to, prosimy o zwrócenie uwagi na kanał reguł (rules.alibaba.com)

4. Z kim powinienem się skontaktować, jeśli mam pytania dotyczące mojego zamówienia?

Możesz porozmawiać ze swoim menedżerem konta, konsultantem ds. Łańcucha dostaw lub zadzwonić pod numer 400-826-1688

Poniższa decyzja widoczna jest również w ofertach sprzedawców, obecnie przeglądając z Polski oferty na Alibabie nie znajdziemy powyższych produktów. Wyszukując produkty np. z niemieckiego czy brytyjskiego IP bez problemu mamy do nich dostęp. Warto wspomnieć, że decyzja ta dotyczy wyłącznie rynku polskiego. Wszystkich klientów i importerów prosimy o wstrzymanie się z zamówieniami, ograniczenia te mogą również dotyczyć indywidualnych zamówień składanych poza portalem Alibaba.

Import z Chin w 2021

Oceń post

5 / 5. Ilość głosów: 5